Wyświetlanie jednego wyniku

  • MaxiBas BT608

    0,00

    Tester akumulatorów z diagnostyką i kodowaniem

Testery akumulatorów

Testery akumulatorów to urządzenia, których celem jest szybka, efektywna i dokładna ocena kondycji baterii samochodowej. Nowoczesne urządzenia dostępne na rynku oferują klientom również inne funkcjonalności, podnosząc skuteczność serwisu.

Testery akumulatorów – zastosowanie w diagnostyce samochodowej

Diagnostyka samochodowa to prężnie rozwijająca się dziedzina polegająca na lokalizowaniu i naprawianiu usterek pojawiających się w pojazdach samochodowych. Jest bardzo ważną gałęzią motoryzacji, ponieważ to właśnie dzięki odpowiedniej diagnostyce serwisant może określić usterkę, która jest lub może stać się źródłem problemów z autem. Co więcej, odpowiednio szybka i kompleksowa diagnostyka umożliwia przedłużenie żywotności wielu układów w samochodzie.

 

Jedną z istotnych grup urządzeń wspomagających odpowiednią diagnostykę samochodową testery akumulatorów. Tego typu urządzenia mają na celu ocenę kondycji baterii samochodowej. To bardzo istotne, ponieważ sprawny akumulator zapewnia energię, umożliwiającą działanie urządzeń elektrycznych wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony, jest kluczowy podczas rozruchu pojazdu, jak również w czasie postoju. Z tego względu warto dbać o to, aby akumulator pozostawał sprawny. Ich właściwa kontrola jest możliwa dzięki stosowaniu odpowiednich testerów diagnostycznych.

Testery akumulatorów – działanie i prawidłowe wartości akumulatora

Najbardziej podstawowym parametrem, który umożliwia ocenę naładowania akumulatora poprzez testery diagnostyczne, jest wartość napięcia mierzonego na biegunach urządzenia przy wyłączonym silniku. Sprawny akumulator powinien mieć wartość napięcia od 12,4 do 12,6 V. Jeśli wartość jest niższa, akumulator może być rozładowany lub uszkodzony. W przypadku, gdy napięcie spada do około 11 V, akumulator jest prawdopodobnie głęboko rozładowany. Warto jednak wspomnieć, że dokonywanie pomiaru jedynie w stanie spoczynku może skutkować przekłamanym wynikiem badania. Z tego względu nie warto inwestować pieniędzy w najtańsze mierniki, a zwrócić się ku lepszym testerom akumulatorów wyposażonym w dobrej jakości procesor oraz możliwość interpretacji danych. Dla prawdziwego wyniku należy wykonać również pomiar na włączonym silniku, kiedy to sprawny akumulator powinien osiągać wartość napięcia około 14,5 V.

 

Z testera diagnostycznego można skorzystać, nie wymontowując akumulatora z samochodu. Można podłączyć urządzenie do klem akumulatora, co pozwoli na pomiar napięcia i odczytanie wyniku.

Nowoczesne testery akumulatorów na przykładzie urządzenia MaxiBas BT608

Dostępny w nasze ofercie tester akumulatorów AUTEL BT608 należy do bardzo nowoczesnych sprzętów tego typu. W przeciwieństwie do mniej rozbudowanych mierników, pozwala określić nie tylko wartość napięcia na biegunach akumulatora, ale również zdolność urządzenia do rozruchu „na zimno” oraz pojemność rezerwową akumulatora. To oznacza, że MaxiBas BT608 pozwala na kompleksową i bardzo wnikliwą ocenę stanu technicznego sprzętu.

 

Nowoczesne testery akumulatorów, do których należy MaxiBas BT608, umożliwiają obsługę wszystkich najpopularniejszych typów baterii samochodowych. Co więcej, tester diagnostyczny MaxiBas to zakup na długie lata, ponieważ jest objęty darmową aktualizacją, co jest możliwe dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi.

Tester ma opcję odczytu numeru VIN, odczytu kodu kreskowego akumulatora oraz numeru rejestracyjnego pojazdu za pomocą wbudowanego skanera i odpowiedniej aplikacji.

Urządzenia do OBD

Warto wspomnieć też o tym, że nowoczesny tester akumulatorów, taki jak MaxiBas BT608 jest wyposażony w dodatkowy interfejs który podłączamy do gniazda EOBD pojazdu. Pozwala to na diagnozę pojazdu, a dokładnie odczytanie kodów błędów i parametrów bieżących z takich modułów jak ECM, ABS, BCM, AT, DDM …… oraz wszystkich innych.  Mamy zatem dwa urządzenia w jednym – tester akumulatorów + tester usterek i parametrów.

Dodatkowo tester można doposażyć o opcjonalny multimetr.