WIADOMOŚCI

Geometria na podnośniku dwukolumnowym ? Jest to możliwe na G-18

Pomiar i regulacja geometrii zawieszenia w pojazdach wymaga odpowiedniego stanowiska pomiarowego. Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedni podnośnik diagnostyczny zaczynając od 4-ro kolumnowego, przez nożycowy, na podporowym kończąc. Jeżeli nie posiadamy podnośnika diagnostycznego, możliwe jest użycie kanału, wyposażonego w podnośnik kanałowy w celu podniesienia osi pojazdu.

Brak odpowiedniego stanowiska często decyduje o rezygnacji z wykonywania tego typu usług serwisowych, które są tak bardzo cenne zarówno dla nas, jak i klientów. Na szczęście rozwój technologii pozwolił opracować rozwiązanie umożliwiające nam pomiar i regulację geometrii na podnośniku dwukolumnowym!

Sekret tkwi w funkcji “zamrażania wyników” zastosowanej w najnowszych wersjach urządzenia G-18. Specjalna formuła trygonometryczna pozwala przeliczyć wszystkie wartości geometryczne po zwolnieniu osi, tak aby regulacja była możliwa na pojeździe uniesionym przez podnośnik dwukolumnowy.
Jak to działa?
– wykonujemy pomiar na posadzce zgodnie ze standardową procedurą
– kompensacja wykonywana przez przetoczenie, lub uniesienie 2 osi jednocześnie (szybciej niż w przypadku stanowiska kanałowego)
– funkcja zamraża wyniki pozwalając nam unieść pojazd zwalniając koła i zawieszenie
– możemy regulować geometrię mają cały czas podgląd pod wartości parametrów na ekranie monitora, oraz wyświetlaczach głowic.
– po regulacji odmrażamy wyniki i opuszczamy pojazd
Kupując urządzenia do geometrii nasza firma zapewnia wysokiej jakości szkolenia, gdzie jeden z naszych techników sumiennie tłumaczy sposób wykonywania pomiarów.

 

Zobacz geometrię G-18

Zdjęcia