Wyświetlanie jednego wyniku

  • Master – Master Plus

    Systemy monitoringu pozwalające na uzyskanie pełnej kontroli nad dystrybucją poszczególnych typów płynów.

Systemy monitoringu płynów

Nowoczesny warsztat samochodowy musi być wyposażony w wiele ważnych urządzeń i instalacji, które umożliwiają kompleksową ocenę stanu pojazdów i ich naprawę. Do jednych z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystywanych w warsztatach należą systemy monitoringu olejowego.

Monitoring olejowy i jego znaczenie w nowoczesnym warsztacie

Wymiana i kontrola olejów oraz innych płynów eksploatacyjnych jest bardzo ważną częścią oferty usługowej warsztatów samochodowych. Każdy kierowca musi raz na jakiś czas wymienić olej, smar czy płyn chłodniczy, dlatego klientów zwracających się do serwisów z takimi potrzebami nie brakuje. Z tego względu instalacje olejowe o nowoczesnej budowie doskonale sprawdzają się we współczesnych warsztatach samochodowych, bo dzięki nim oferować można najwyższy poziom świadczonych usług. Warto zaznaczyć, że coraz większa ilość klientów jest świadoma zasad ekologii i ekonomii, dlaczego urządzenia do olejów i płynów powinny być jak najnowocześniejsze. Z tego względu warto wprowadzić do swojego serwisu najnowocześniejsze systemy monitoringu olejowego.

Systemy monitoringu olejowego

Systemy monitoringu pozwalają na uzyskanie pełnej kontroli nad dystrybucją płynów. Mowa zarówno o monitorowaniu wszystkich wskaźników związanych z dystrybucją olejów, w tym różnych typów tego medium, jak i kontroli nad innymi płynami samochodowymi, takimi jak na przykład płyn chłodniczy. Monitoring olejowy stanowi złożony i bardzo nowoczesny system dystrybucji wszystkich płynów niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania auta. Co więcej, dzięki swojemu innowacyjnemu działaniu, systemy monitoringu olejowego usprawniają działanie warsztatów. Serwisy samochodowe korzystające z systemów monitoringu okazują się działać sprawniej i szybciej, dzięki czemu osiągają zwiększoną wydajność swoich usług.

Nowoczesne systemy monitoringu składają się z jednostki centralnej, pulpitu sterującego, przepływomierza, elektrozaworu i wyświetlacza oraz drukarki i komputera PC. Właśnie tak zbudowane są dostępne w naszej ofercie urządzenia z flagowymi systemami Master i Master Plus, które należą do najlepszych systemów monitoringu na rynku motoryzacyjnym. Warto szczegółowo przyjrzeć się działaniu tych nowatorskich systemów.

Urządzenia do monitoringu olejowego

Systemy monitoringu olejowego Master lub Master Plus są nie tylko doskonałymi narzędziami do kontroli dystrybucji oleju i dystrybucji płynów, ale również świetnie zabezpieczonymi przed nieuprawnionymi osobami systemami. Należy wspomnieć, że Master i Master Plus umożliwiają pobieranie danych z magistrali jedynie osobom uprawnionym. Uprawnienia do obsługi systemu można pozyskać na kilka sposobów. Są to: wprowadzenie odpowiedniego kodu, autoryzacja kartą CHIP, autoryzacja żetonem osobowym. Dzięki tego typu zabezpieczeniom systemu monitoringu są gwarancją bezpieczeństwa. Co więcej, dane na temat dystrybucji oleju są rejestrowane i przechowywane w pamięci systemu. To umożliwia uprawnionej osobie wgląd do danych w dowolnym momencie, dzięki czemu ułatwiona zostaje diagnostyka ewentualnych usterek instalacji olejowej. System umożliwia nawet monitorowanie pojazdów poprzez chipy instalowane w samochodach flotowych, co umożliwia zdobycie informacji na temat potrzeb dotyczących dystrybucji płynów od razu po wjechaniu na halę serwisu.

Tego typu nowoczesne systemy monitoringu są prawdziwą przyszłością branży. Urządzenia do kontroli płynów eksploatacyjnych tego typu usprawniają działanie serwisów samochodowych i sprawiają, że dystrybucja oleju i innych płynów jest usprawniona. W przyszłości coraz więcej warsztatów będzie sięgać po rozwiązanie takie jak systemy Master lub Master Plus.