Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

 • PREMIUM TROLLEY

  Wózek PREMIUM TROLLEY na zestaw analizator z dymomierzem

 • STD TROLLEY

  Wózek STD TROLLEY na zestaw analizator z dymomierzem i nie tylko

 • MGT-300 EVO

  Miernik prędkości obrotowej i temperatury – spełnienie wymagań SKP

 • OPA-100

  Dymomierz samodzielny lub jako przystawka do analizatora

 • AGS-688

  Analizator spalin w najwyższej klasie dokładności “0” OIML

Analizatory spalin

Różnego typu testery i urządzenia diagnostyczne umożliwiają nam dokładne sprawdzanie stanu technicznego pojazdu. Dzięki możliwościom technicznym, które dają nam najnowsze technologie, możliwa jest także kompleksowa ocena parametrów pracy samego silnika na podstawie składu jego spalin. Urządzenia, które nam to umożliwiają to analizatory spalin.

Diagnostyka samochodowa: dlaczego analizatory spalin odgrywają w niej istotną rolę?

Diagnostyka samochodowa jest prężnie rozwijającą się dziedzina, która bezpośrednio przekłada się na jakość życia wszystkich użytkowników pojazdów samochodowych oraz ułatwia pracę serwisantom. Nowoczesna diagnostyka umożliwia nam nie tylko sprawdzanie stanu technicznego pojazdów w klasyczny sposób, na przykład na podnośniku, ale również przy użyciu nowoczesnych technologii. Doskonałym przykładem tego typu urządzeń są urządzenia do geometrii kół wyposażone w specjalne czujniki, kamery i komputer z dedykowanym oprogramowaniem. Taki zestaw umożliwia bezinwazyjną i szybką weryfikację stanu technicznego pojazdu oraz wdrożenie odpowiednich napraw.

Nowoczesna diagnostyka samochodowa nie opiera się jednak jedynie na tego typu urządzeniach. Kolejną ważną kategorią narzędzi są wszelkiego typu testery diagnostyczne. Specjalnym typem urządzenia diagnostycznego, umożliwiającym mierzenie i interpretację wartości charakterystycznych dla spalin silnika benzynowego czy zasilanego gazem LPG są analizatory spalin. Tego typu niepozorne urządzenia odgrywają ogromną rolę w dziedzinie diagnostyki samochodowej.

 

Nowoczesne analizatory spalin umożliwiają nam sprawdzenie tego, czy proces spalania w silniku przebiega poprawnie i czy poziom spalin, a dokładnie poszczególnych jego składników takich jak np. węglowodory, tlenki azotu, tlenek węgla nie przekraczają poziomu wyznaczonego przez odpowiednie normy. Dostępny jest także pomiar współczynnika nadmiaru powietrza Lambda. Trzeba pamiętać, że samochód niespełniający norm spalin nie może zostać legalnie dopuszczony do ruchu drogowego. Co ważne, współczesne modele analizatorów mogą być wyposażone również w inne przydatne funkcje.

Jak zbudowane są analizatory spalin?

Większość analizatorów spalin działa dzięki elektromechanicznemu ogniwu pomiarowemu, które wyposażono w kompensację h5. Działanie urządzenia umożliwiają też sensory elektrochemiczne. W skład urządzenia wchodzi również specjalna pompka, która umożliwia odprowadzanie spalin do ogniwa pomiarowego oraz czujnik piezoelektryczny. Kolejne elementy nowoczesnych analizatorów spalin to filtry cząstek stałych, które podwyższają bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Niektóre modele analizatorów spalin są wyposażone również w drukarkę termiczną. Przykładem takiego urządzenia jest dostępny w naszej ofercie analizator spalin AGS-688, który należy do najnowocześniejszych narzędzi tego typu z dostępnych w sprzedaży na rynku. Jego pomiary mieszczą się bowiem w zerowej klasie dokładności OIML – czyli najwyższej obecnie dostępnej.

Zastosowanie analizatorów spalin

Analizatory spalin mają za główny cel ocenę sprawności spalania oraz poziomu emisji gazów wydzielanych przez silnik. W ostatnim czasie jest to szczególnie ważne w przypadku pojazdów z silnikiem Diesla. W ich przypadku mierzy się stopień zadymienia spalin czyli ilość cząstek stałych przechodzących przez komorę pomiarową. Dla rozróżnienia nazywane są one dymomierzami.  Jednak analizatory spalin takie jak nowoczesny AGS-688 przy dymomierz OPA-100 (dla diesla) nie ograniczają się tylko do pomiaru takich wartości. Urządzenia umożliwiają też pomiar temperatury silnika i jego prędkości obrotowej.
Za pomocą dodatkowych mierników możliwy jest pomiar prędkości obrotowej także w układach bez rozdzielaczowych na podstawie pulsacji napięcia czy za pomocą sondy magnetycznej przystawianej do bloku silnika.

Dzięki temu analizator spalin lub dymomierz  jest w stanie przekazać nam kompleksowe informacje na temat stanu technicznego silnika. To szczególnie ważne przy pracy z nowoczesnymi jednostkami napędowymi, gdzie regularny pomiar pracy silnika okazuje się niezbędny. Przeprowadzania analizy spalin pozwala nam na dokładne sprawdzanie produktów spalania i określenie ich poziomu. Z tego względu analizatory spalin należą do bardzo ważnych testerów diagnostycznych wykorzystywanych przy rutynowych przeglądach auta oraz w sytuacji podejrzenia wystąpienia usterki.