Wyświetlanie 1–24 z 55 wyników

1 2 3

Podnośniki samochodowe

Podnośniki samochodowe to podstawowe wyposażenie każdego warsztatu. Dobór odpowiednich rozwiązań umożliwi zaoferowanie klientom skutecznego wykonania usług, które najlepiej odpowiedzą na ich potrzeby. Szeroki wybór podnośników samochodowych w ramach naszej oferty to szansa, by wszechstronnie doposażyć swój serwis.

Podnośniki samochodowe – rodzaje i zastosowanie

Podnośnik samochodowy to sprzęt wykorzystywany do podnoszenia pojazdu, w celu umożliwienia dostępu do podwozia samochodu. Takie rozwiązanie może stanowić skuteczną alternatywę dla kanału diagnostycznego, cechując się dodatkowo kilkoma ważnymi zaletami – możliwością swobodnego dostosowania wysokości, na której znajduje się pojazd, a także większej wszechstronności i mobilności. Ostatni aspekt korzystnie wpływa na możliwości zagospodarowania powierzchni warsztatu.

Podczas kompletowania wyposażenia do warsztatu należy pamiętać, że różne podnośniki przeznaczone są do różnych zadań. W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, jakie są podstawowe rodzaje podnośników.

Podnośnik samochodowy elektrohydrauliczny

To bardzo wydajne podnośniki, które pozwalają na osiągnięcie sporej precyzji wykonywanych zadań. Wśród podnośników hydraulicznych znajdziemy także inne typy – to określenie, które bierze pod uwagę jedynie siłę napędową. Podnośnik elektrohydrauliczny samochodowy stanowi znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż model hydrauliczny ręczny.

Podnośnik samochodowy elektromechaniczny (śrubowy)

Kolejną kategorią z rozróżnieniem ze względu na zastosowany napęd są podnośniki  elektromechaniczne zwane śrubowymi. Tego typu podnośniki oferują znakomitą stabilność i precyzję pracy, jednak cena zakupu, potrafi być dość wysoka.

Podnośnik samochodowy hydrauliczny ręczny

Tego typu rozwiązania często stanowią wyposażenie garaży oraz mniej zaawansowanych warsztatów. Takie urządzenie, ze względu na brak konieczności podłączenia do źródła zasilania, można traktować również jako podnośnik samochodowy mobilny, który nada się do pracy poza główną halą serwisu.

Podnośnik samochodowy pneumatyczny

Kolejne „lekkie” rozwiązanie, które sprawdza się zarówno przy podstawowych zadaniach na hali warsztatowej, jak i jako urządzenie mobilne, choć jedynie w ograniczonym stopniu. Sprzęty tego typu oferują spory udźwig przy dosyć niskiej cenie. Często są to podnośniki osiowe.

Podnośnik samochodowy nożycowy

Popularne, proste w obsłudze i bardzo wydajne rozwiązanie od szybkiej naprawy (przeglądu) pod skomplikowaną diagnostykę pojazdu. Dzięki możliwości swobodnej regulacji wysokości i oszczędności miejsca podnośnik nożycowy samochodowy to jeden z najczęstszych wyborów w warsztatach.

Podnośnik samochodowy kolumnowy

Bardzo popularne urządzenie, które znakomicie wpasuje się w potrzeby współczesnego warsztatu. Rozwiązania tego typu zapewniają świetną stabilność i umożliwiają wykonywanie prac z zachowaniem najwyższego poziomu ergonomii. Dzielimy je na 2-kolumnowe i 4-kolumnowe. Czym różnią się poszczególne warianty?

 • Podnośnik samochodowy dwukolumnowy – zapewnia skuteczne wsparcie w trakcie obsługi pojazdów, to najczęściej wybierany typ podnośnika, który wykorzystywany jest do wszelkich napraw samochodów.
 • Podnośnik samochodowy warsztatowy czterokolumnowy – takie podnośniki samochodowe oferują znakomitą stabilność, co sprawia, że są wykorzystywane między innymi przy diagnostyce zawieszenia, kontroli i regulacjach geometrii kół.
Podnośniki stemplowe

Znakomite rozwiązanie dla warsztatów, w których liczy się skuteczne gospodarowanie miejscem. Mają podobne cechy do podnośników 2-kolumnowych.

Podnośniki podporowe i równoległe

Zapewniają świetne parametry do obsługi samochodów ciężarowych, autobusów i innych wymagających pojazdów. Stanowią jedne z najdroższych rozwiązań, jednak oferują swobodny dostęp do pojazdu oraz wysoką stabilność.

Podnośniki blacharsko-lakiernicze

Sprzęty tego typu dają gwarancję precyzji pracy przy blacharce i lakierowaniu – zapewniają świetną stabilność i dostęp do naprawianych elementów pojazdów.

Dlaczego warto wybrać podnośniki samochodowe z naszej oferty?

Dziś w sektorze motoryzacyjnym liczy się nie tylko cena rozwiązań, lecz także możliwość skorzystania ze wsparcia zaufanego dostawcy, który będzie w stanie zaoferować najbardziej adekwatne rozwiązania i pomóc przy wyborze najlepszego osprzętu. Gdzie warto nabyć podnośnik samochodowy? OLX, Allegro i inne portale dają dostęp do szerokiej oferty, jednak sprzedawcy korzystający z tych portali nie zawsze mają w swojej ofercie produkty o odpowiedniej jakości, które będą skutecznie wspierać pracę w danym warsztacie. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszego asortymentu – dysponujemy podnośnikami różnych typów, które wyróżnia znakomita jakość wykonania i trwałość. Na naszej stronie można znaleźć między innymi:

 • podnośniki 2-kolumnowe,
 • podnośniki 4-kolumnowe,
 • podnośniki nożycowe,
 • podnośniki podporowe i równoległe,
 • podnośniki mobilne,
 • podnośniki stemplowe,
 • podnośniki blacharsko-lak.,
 • podnośniki osiowe,
 • podnośniki specjalne,
 • akcesoria do podnośników.