Wyświetlanie 1–24 z 74 wyników

1 2 3 4

Elektromobilność i obsługa samochodów elektrycznych w warsztacie

Praca nad nowoczesnymi rozwiązaniami dla motoryzacji wymaga odpowiedniego przygotowania przestrzeni serwisu i magazynu. Aby sprostać oczekiwaniom wciąż rozwijającego się sektora elektromobilności, warto zainwestować w adekwatne wyposażenie, które pozwoli stworzyć idealne warunki do napraw i badania stanu technicznego pojazdów przyszłości.

Elektromobilność rośnie w siłę

Naprawa pojazdów wykorzystujących silniki elektryczne i hybrydowe, a także tych napędzanych z pomocą innych odnawialnych źródeł energii, wciąż stanowi spory problem dla ich posiadaczy. Kierowców takich samochodów stale przybywa, przez co coraz więcej jest także potencjalnych klientów serwisów specjalizujących się w autach z kategorii EV, HEV czy PHEV. To początek rewolucji elektromobilności – nie ma lepszego momentu na inwestycję w akcesoria tego typu.

Tworzenie odpowiedniej marki z najnowocześniejszymi narzędziami sprawi, że grono oddanych klientów będzie się poszerzać, a zadowolenie z usług dostosowanych do zmieniającego się rynku motoryzacyjnego z pewnością skłoni ich do ponownych wizyt. Wyposażenie warsztatu, w którym mają być wykonywane przeglądy i naprawy nowoczesnych pojazdów, jest kluczowe, a dzięki naszej ofercie dostęp do potrzebnych akcesoriów staje się bardzo prosty. Na początek warto zastanowić się nad funkcjami i walorami poszczególnych elementów wyposażenia placówki, która ma spełnić oczekiwania elektromobilności.

Akumulatory – filar elektromobilności

Przy obsłudze samochodów elektrycznych bardzo ważne jest odpowiednie obchodzenie się z akumulatorami. Baterie są spoiwem, które łączy pojazdy różnego rodzaju – konwencjonalne „elektryki” (EV), hybrydy (HEV) czy hybrydy typu plug-in (PHEV). Choć ich funkcja i pojemność różni się w zależności od typu samochodu i konkretnego modelu, sama obecność akumulatora jest obowiązkowa. To sprawia, że odpowiednia obsługa elementów tego rodzaju jest kluczowa. Akumulatory to bardzo newralgiczne elementy, które muszą być transportowane z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Urządzenia takie jak manipulator do akumulatorów czy wózek do baterii pozwalają na przemieszczanie bez ryzyka tych bardzo istotnych dla konstrukcji i jednocześnie bardzo kosztownych komponentów. Wózek do akumulatorów to jednak nie jedyne urządzenie, które powinno znaleźć się w warsztacie przygotowanym pod kątem wsparcia dla elektromobilności – warto także zaopatrzyć się w podnośniki do baterii i inne akcesoria.

Narzędzia do serwisu elektryków – właściwe przygotowanie to podstawa

Ze względu na konstrukcję pojazdów HEV, PHEV i EV, a także obecność akumulatorów, bezpieczeństwo pracy musi stać na najwyższym poziomie. Narzędzia dielektryczne, które pozwolą na precyzyjne operowanie na konstrukcji pojazdu, mogą ocalić życie serwisanta w momencie, gdy awaria ma związek z ogniwami bateryjnymi. Elektryka w samochodach tego rodzaju jest bardzo złożonym tematem, dlatego współczesne warsztaty stawiają na pracowników o sporej wiedzy – mają to być specjaliści z różnych dziedzin związanych pośrednio lub bezpośrednio z motoryzacją przyszłości.

Naprawa „elektryków” wymaga zastosowania odpowiednich mat ochronnych, mierników, a także pakietów bezpieczeństwa osobowego. Dbanie o BHP jest bardzo ważne także w przypadku serwisowania konwencjonalnych pojazdów, jednak w przypadku samochodów elektrycznych, hybrydowych, a w przyszłości być może także aut zasilanych wodorem, warunki są jeszcze bardziej wymagające. Przez zastosowanie innych sposobów napędzania samochodu pojawiają się nowe zagrożenia – warto zatem postawić na rozwiązania profesjonalne, nowoczesne i skuteczne.

Jakie produkty można znaleźć w naszej ofercie?

Nasz asortyment obejmuje wiele różnorodnych produktów, które usprawniają pracę serwisu. Oto niektóre z podstawowych elementów wyposażenia warsztatu sprzyjającemu obsłudze nowoczesnych pojazdów.

  • Platformy do baterii – sprzęt tego typu pozwala na skuteczny montaż i demontaż elementów napędowych oraz baterii w samochodach elektrycznych. To podstawowe wyposażenie każdego warsztatu, którego działalność ma być domyślnie związana z sektorem EV. Wózki pod baterie pozwalają z kolei zadbać o bezpieczny transport akumulatorów.
  • Podnośniki samochodów elektrycznych – aby móc wykonać operację wyjęcia baterii, konieczne jest podniesienie pojazdu na odpowiednią wysokość, tak by mechanik miał dostęp do podwozia. W przypadku nowoczesnych modeli bardzo precyzyjne i wydajne podnośniki do elektryków to podstawa. Urządzenia tego typu dedykowane dla branży elektromobilności wyróżniają się znakomitą jakością i efektywną pracą. Obowiązkowym elementem wyposażenia są także podnośnik do akumulatorów oraz wózek montażowy do akumulatorów.
  • Urządzenia uzupełniające – wszelkiego rodzaju narzędzia elektryczne, maty ochronne, narzędzia dielektryczne, drążki ochronne, okulary, rękawice, barierki wydzielające z łańcuchem, oznakowanie i inne praktyczne przyrządy do obsługi pojazdów typu HEV, HPEV czy EV również znajdują się w naszym asortymencie. Nasza oferta pozwala skompletować całe wyposażenie warsztatu przyszłości.