Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

 • TOTAL MOVE 30 L

  Platforma podnosząca pojazdy z kierowcą w pojeździe

 • REX PF/GOLD

  Platforma podnosząca pojazdy i towary do wysokości 4,1 m

 • BIPARK 26

  System zależny parkowania 2 pojazdów

 • TRIPARK 25

  System zależny parkowania 3 pojazdów

 • MONO 75-15

  Winda towarowa do 17 m i 1,5 tony udźwigu

 • MOVE 30 N

  Winda platformowa do 16 m z kolumnami po obu stronach

 • MOVE 30 L

  Winda platformowa do 16 m z kolumnami po jednej stronie.

 • STORE PARK

  Dwupoziomowy system parkingowy

 • DOUBLE SPACER 25/2

  System niezależny parkowania 4 pojazdów

 • SPACER 25/2

  System niezależny parkowania 2 pojazdów

Windy, platformy, parkingi

Ograniczona liczba miejsc do parkowania stanowi coraz większy problem, zwłaszcza w centrach miast. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku placówek publicznych lub infrastruktury firm prywatnych, a brak możliwości bezpiecznego pozostawienia swojego samochodu może skutecznie zniechęcić potencjalnych klientów. To idealny moment, by zastosować nowoczesne rozwiązania, które pozwolą na wygospodarowanie dodatkowego zasobu przestrzeni.

Parkingi automatyczne wielopoziomowe ujęte w nowoczesnych systemach

Parkingi wielopoziomowe zaczęły pojawiać się na szeroką skalę wraz z powstawaniem gigantycznych centrów handlowych, które obsługują ogromną liczbę klientów. To z kolei wymaga przygotowania odpowiedniej przestrzeni dla ich pojazdów. Aktualnie problemy są podobne, jednak ich waga jest znacznie większa. Niekoniecznie chodzi o stworzenie warunków do parkowania dla osób, które potrzebują dostać się do punktów usługowych – celem jest zapewnienie infrastruktury zdolnej do obsługiwania biurowców, hoteli, szpitali i innych kluczowych budynków. Są one często zlokalizowane w centrach miast, gdzie inwestowanie w przestrzeń parkingową jest bardzo kosztowne zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym. Zamiast poszukiwania okazji do stworzenia kolejnego parkingu coraz bardziej liczy się zatem innowacja oraz sprawne zarządzanie aktualnie dostępnymi obiektami.

Aby w jak najwydajniejszy sposób zagospodarować potrzebne miejsce, należy nie tylko sięgnąć po możliwość parkowania samochodów na wielu poziomach, lecz także zredukować ilość miejsca wykorzystywanego do wykonywania manewrów i jazdy po przestrzeni parkingowej. Istnieje coraz więcej możliwości zaadaptowania takiego rozwiązania – pomogą w tym na przykład windy lub platformy do transportu aut.

Windy do transportu samochodów – nowoczesne systemy parkingowe

Jednym z największych wyzwań dla motoryzacji XXI wieku jest poradzenie sobie ze stale rosnącą liczbą pojazdów, podczas gdy dostępne miejsce nieustannie się kurczy. Parkingi wielopoziomowe korzystające z windy i platformy do transportu aut mogą okazać się bardzo skutecznym sposobem na uzyskanie maksymalnej liczby miejsc przy minimalnym wykorzystaniu powierzchni parkingu.

Jak działa takie rozwiązanie? Samochód, który chce zaparkować, podjeżdża pod windę, a następnie systemy zarządzania infrastrukturą parkingu zostaje on przetransportowany na odpowiedni poziom. Gdy znajdzie się już na właściwym piętrze, może być umieszczony na dostępnym miejscu z wykorzystaniem platformy do transportu aut – lub, jeżeli na każdy samochód przypadałaby osobna platforma, zostałby na samej platformie. W momencie, kiedy kierowca chciałby ruszyć w dalszą podróż, wystarczy, że za pomocą interfejsu zamówi powrót do punktu wyjściowego – windy. Na tym etapie pojazd byłby ponownie transportowany za pomocą platformy i opuszczany lub wynoszony przez windę na poziom, na którym znajduje się wyjazd z parkingu.

Jakie korzyści daje zastosowanie windy i platform do transportu samochodów?

Wykorzystanie takiego rozwiązania znacząco ogranicza miejsce konieczne do stworzenia wydajnego parkingu, a wyeliminowanie czynnika ludzkiego na etapie umieszczenia pojazdu w systemie parkingowym jest atrakcyjne także z wielu innych powodów. Nie ma potrzeby tworzenia ścieżek dla ludzi, którzy chcą przejść od zaparkowanego pojazdu do wyjścia. Kolejny aspekt to możliwość umieszczenia platform z samochodami bardzo blisko siebie, jako, że nie istnieje konieczność otwierania drzwi. Ostatecznie najwięcej miejsca oszczędzamy na braku jezdni, która umożliwiałaby przemieszczanie się samochodów i manewrowanie pojazdami. Parkingi automatyczne to rozwiązanie przyszłości, jednak odpowiednie technologie pozwalające na przygotowanie takiej przestrzeni są dostępne już dziś.

Parkingi wielopoziomowe i systemy parkingowe w naszej ofercie

Jeżeli interesuje Państwa temat parkingów autonomicznych, zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami:

 • windy samochodowe – możliwość stworzenia parkingów wielopoziomowych, które pozwalają maksymalnie wykorzystać miejsce przeznaczone na samochody;
 • parkingi i systemy parkingowe – gotowe rozwiązania do wdrożenia w ramach odpowiedniej współpracy, w zależności od potrzeb danej infrastruktury, w połączeniu z windami i platformami do transportu aut umożliwiają skuteczną automatyzację procesów zachodzących na parkingu i jeszcze sprawniejsze zarządzanie jego przestrzenią przy pełnej automatyzacji odbywających się na nim procesów.