Wyświetlanie 1–24 z 61 wyników

1 2 3

Urządzenia do olejów i płynów samochodowych

Wymiana olejów i płynów to usługa stanowiąca element standardowego serwisu pojazdu. Odpowiednia aparatura sprawi, że procedura ta będzie przebiegać jeszcze sprawniej. Nowoczesne rozwiązania dostępne w naszej ofercie sprzyjają poprawie efektywności obsługi olejów i płynów w obszarze roboczym warsztatu.

Dystrybucja olejów w warsztacie – bardzo ważny element funkcjonowania serwisu

Wymiana oleju w warsztacie to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. To także kwestia o sporym znaczeniu dla bezpieczeństwa jazdy, co sprawia, że każdy klient oczekuje sprawnej obsługi w tym obszarze. Warto zatem zainwestować w systemy, które pozwolą na skuteczne, przejrzyste i sprawne dostarczanie oleju, smaru i innych płynów przeznaczonych dla różnych pojazdów. Dystrybucja olejów w warsztacie nie tylko pozwala na dostosowanie odpowiedniej ilości wymienianego oleju, lecz także umożliwia bardziej precyzyjne obliczenie kosztów zużytego surowca.

Jakie elementy wyposażenia warsztatu są dostępne w naszej ofercie?

Instalacje olejowe, które pozwalają na jego odpowiednią dystrybucję oraz adekwatne radzenie sobie z olejem zużytym czy przepracowanym, stanowią trzon naszej oferty dla specjalistycznych placówek o szerokim profilu działania. Dystrybucja oleju, smaru i płynów nie będzie już stanowić żadnego problemu; zapewniamy także dostęp do systemów monitoringu oraz metod odbioru zużytych surowców.

Dystrybucja oleju

Wykorzystanie zestawów wyposażonych w wydajne pompy, a także mierników, które wskazują całkowitą ilość wydawanego oleju, sprawia, że dystrybucja tego surowca w obszarze warsztatu staje się znacznie prostsza. Pompy do oleju i wysysarki oleju sprawnie poradzą sobie z obsługą oleju do każdego pojazdu. Nowoczesne instalacje olejowe działają niepostrzeżenie, cicho ale wydajnie – dzięki temu liczba potencjalnych obsłużonych klientów jest większa, a wraz z nią rośnie zysk ze świadczenia usług tego typu.

Dystrybucja płynów

Oleje nie są jedynymi istotnymi płynami, którymi wymianą należy zająć się w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Klienci oczekują wszechstronnej obsługi oraz przystosowania samochodu do bezpiecznej i wydajnej eksploatacji. Dzięki możliwości dystrybuowania płynów za pomocą odpowiednich instalacji higiena pracy w warsztacie znacząco wzrasta. Szeroki wybór rozwiązań umożliwia dostosowanie przestrzeni roboczej do korzystania z różnych płynów eksploatacyjnych. Ze względu na dynamiczny rozwój technologiczny tego sektora warto zainwestować w instalację, która umożliwia połączenie modułów z kolejnymi mediami.

Dystrybucja smaru

Smarownice ręczne i pneumatyczne znakomicie współpracują z nowoczesnymi systemami dystrybucji smaru. Są to rozwiązania bardzo wydajne, które pozwalają na skuteczną i sprawną obsługę dużej liczby pojazdów w krótkim czasie z jednoczesnym pomiarem ilości zużytego surowca. Smarownice montowane są na beczki ze smarem, które obowiązkowo muszą znaleźć się w każdym warsztacie samochodowym.

Odbiór zużytych płynów

Nasza oferta obejmuje także osprzęt do odbioru zużytego płynu. W przypadku, gdy klienci zdecydują się na własnoręczną wymianę oleju, stary surowiec może stanowić dla nich nie lada problem – nie można się go pozbyć razem z innymi odpadami. Zużyty olej to materiał, którym powinni zająć się eksperci z wykwalifikowanego, odpowiedniego wyposażonego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów. Dzięki zbiornikom na zużyty olej, a także sprzętowi, który pozwoli na odzyskanie surowca z wnętrza pojazdu – takiemu jak pompy do oleju, wysysarki oleju czy wanny kanałowe, zlewowe – olej przepracowany będzie mógł być odzyskany i magazynowany bezpieczne, sprawnie i wygodnie. Odpowiedni organ zajmie się później jego utylizacją.

Systemy monitoringu

Instalacje olejowe o bardziej zaawansowanej strukturze znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych warsztatach samochodowych. Systemy monitoringu pozwalają na lepsze zarządzania dystrybucją olejów i płynów w obszarze roboczym. Monitoring olejowy korzystający z naszych flagowych systemów Master oraz Master Plus obsługuje mechanizmy autoryzacji, na przykład poprzez kartę dostępową lub kod PIN. W ten sposób niepowołane osoby nie będą mogły pobierać mediów z magistrali. Monitoring olejowy to złożony system dystrybucji płynów, który szybko przełoży się na poprawę funkcjonowania warsztatu i jego ekonomikę.