Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Różne urządzenia warsztatowe

Wyposażenie warsztatu to złożona kwestia – niezależnie od konkretnych potrzeb zdecydowanie warto sięgać po najnowocześniejsze i najbardziej wszechstronne rozwiązania. Istnieją także sytuacje, w których konieczne jest sięgnięcie po nieoczywiste urządzenia. Nasza oferta obejmuje zarówno akcesoria, które muszą znaleźć się w każdym warsztacie (na przykład kompresory), jak i specjalistyczne sprzęty, które skupiają się na konkretnej funkcji.

Nowoczesne wyposażenie warsztatu

Akcesoria do diagnostyki i naprawy pojazdów, regeneracji filtrów, czyszczenia klimatyzacji oraz innych najpopularniejszych usług to nie wszystko. Ważne są także odpowiednio dobrane meble, które pozwolą na wygodne przechowywanie narzędzi i skuteczną pracę nad wszelkimi układami. Ponadto warto skupić się na różnych innych urządzeniach – nasza oferta obejmuje między innymi produkty znajdujące zastosowanie w serwisach wulkanizacyjnych, na przykład kompresory tłokowe i kompresory śrubowe. Można u nas znaleźć także wyposażenie dla profesjonalnych hal warsztatowych, takie jak prasy warsztatowe czy zwykłe podstawki.

Jakie urządzenia przydadzą się w warsztacie?

Dostęp do różnych propozycji pozwala zadbać o bardziej ergonomiczną pracę w obszarze roboczym warsztatu, a także odpowiednią szybkość wykonywania podstawowych operacji. Przy wyborze konkretnych rozwiązań należy także zwrócić uwagę na szczególne potrzeby danej placówki. Dla przykładu podstawki są jednym ze sprzętów, który zawsze warto mieć do dyspozycji – z kolei prasy warsztatowe, szczególnie te z górnej półki, nadają się do warsztatów, w których ważna jest wszechstronna obsługa oraz możliwość naprawy konkretnych elementów zamiast ich wymiany. Wśród innych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę, znajdują się między innymi żurawie warsztatowe, umożliwiające podnoszenie i manipulowanie ciężkim ładunkiem. Pozwalają one nie tylko na wyjęcie konkretnych układów i komponentów, lecz także przydadzą się w roli wsparcia w codziennym funkcjonowaniu warsztatu. To rozwiązania stworzone z myślą o ciężkich ładunkach prezentujących różne parametry – można stosować je na przykład w ramach obsługi magazynu.

Przy wyborze sprzętu do warsztatu warto zwracać uwagę także na propozycje spoza standardowych kategorii. Należą do nich na przykład urządzenia do wymiany oleju w skrzyniach, a także nagrzewnice indukcyjne, umożliwiające naprawę zardzewiałych układów. Kolejnymi wartościowymi elementami wyposażenia serwisu mogą być instalacje pozwalające na automatyczną i mobilną dystrybucję czynników (na przykład AdBlue) bez potrzeby tworzenia osobnego systemu do obsługi tego zadania.

Wyposażenie serwisu wulkanizacyjnego

Przy obsłudze opon warto sięgać po nowoczesne rozwiązania, takie jak myjki do kół. Kompresory tłokowe i kompresory śrubowe znajdują szerokie zastosowanie w różnych zadaniach, lecz niektóre sprzęty służą wyłącznie do zapewnienia klientom dodatkowych usług wulkanizacyjnych. Współczesne warsztaty często łączą standardowe naprawy z ofertą tego typu, lecz nie zawsze istnieje potrzeba sięgania po profesjonalne, specjalistyczne akcesoria. Inwestycja w takie rozwiązania może jednak okazać się bardzo udana ze względu na potencjalny wzrost zainteresowania klientów, którzy z pewnością docenią wygodę związaną z naprawą wszystkich układów w jednym serwisie.

Propozycje z naszej oferty

W tej kategorii skupiamy się na produktach, których nie da się sklasyfikować w innych działach. Oto urządzenia o różnej funkcjonalności, które doskonale sprawdzą się w celu rozszerzenia oferty warsztatu.

  • Kompresory tłokowe – wysokiej jakości urządzenia, których wydajność pozwala na długą eksploatację i wszechstronne zastosowanie.
  • Kompresory śrubowe – to rozwiązania, które zachowują znakomity standard pracy i odpowiednią higienę powietrza, a ponadto sprawdzają się w sytuacjach, gdy powietrze musi być pozbawione zanieczyszczeń.
  • Instalacje – sposób na centralny monitoring dystrybucji olejów i płynów eksploatacyjnych. Oferujemy sprzęt zarówno do instalacji stacjonarnych, jak i mobilnych. Dzięki ich wykorzystaniu obsługiwanie samochodów staje się łatwiejsze, podobnie jak pomiar zużytych materiałów.
  • Prasy warsztatowe – pozwalają na prostowanie zniekształconych elementów czy wyciskanie łożysk, tulei itp. Warto zaopatrzyć się w tego typu rozwiązanie.
  • Podstawki warsztatowe – kobyłki, podpory czy podpórki to proste w obsłudze i funkcjonalne elementy, które sprawdzają się jako dodatkowe wyposażenie warsztatu.
  • Żurawie – stworzone z myślą o transportowaniu ładunków i wyjmowaniu niektórych układów z pojazdu. Wyróżnia je stabilność, wytrzymałość i wysoka nośność.
  • Nagrzewnice indukcyjne – stosowane do luzowania zapieczonych połączeń śrubowych, bardzo przydatne do luzowania drążków kierowniczych przy pracy z geometrią kół. Większe moce nagrzewnic indukcyjnych stosowane sa również w sektorze ciężarowym do prostowania ram, luzowania śrub półosi, osi, czy grzania powierzchniowoego.