Wyświetlanie 1–24 z 35 wyników

1 2

Urządzenia uzupełniające elektromobilność

Firma Italcom od ponad 30 lat zaopatruje specjalistyczne warsztaty serwisowe, czy przedsiębiorstwa przemysłowe i budowlane w profesjonalne maszyny oraz elementy wyposażenia. Wśród nich można znaleźć urządzenia o zaawansowanej technologicznie specyfice technicznej oraz produkty, które mogą sprawdzić się w trakcie mniej wymagających, choć równie ważnych zadań. Do takiej grupy należą urządzenia uzupełniające.
Wszystkie elementy wyposażenia stanowiska dla pojazdów elektrycznych z naszej oferty mają odporność na przebicie łukiem elektrycznym potwierdzoną odpowiednimi atestami.

Urządzenia uzupełniające, których praca wpływa na wyższy poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy

W ofercie naszej firmy znajduje się szereg urządzeń uzupełniających, które mogą wpłynąć na lepszą organizację, bezpieczeństwo oraz krótszy czas pracy. To, na przykład gaśnice, maty izolacyjne, odzież ochronna, czy zestaw ratunkowy do stosowania w nagłych przypadkach. Przed dokonaniem zakupu warto skontaktować się z infolinią, aby lepiej dobrać produkt lub zdobyć informacje na temat nowości.

 

Zestaw ścienny ratunkowy CZ-54 to produkt, który należy do kategorii urządzeń uzupełniających. Może okazać się niezbędny w nagłych przypadkach, kiedy jest zagrożone życie lub zdrowie pracowników. Zestaw ścienny ratunkowy CZ-54 składa się z nożyc oraz podestu elektroizolacyjnego, drążka ratowniczego teleskopowego, detektora napięcia, a także rękawic elektroizolacyjnych. Cały pakiet wyposażenia zamyka szafka wisząca i buty osłonowe elektroizolacyjne.

Urządzenia uzupełniające – Essential Kit

Wśród urządzeń uzupełniających znajduje się także Essential Kit – zestaw elementów niezbędnych podczas pracy w warsztacie serwisowym. Są to wyselekcjonowane narzędzia z zestawów G-Pro oraz G-Work. Cały zestaw zawiera dodatkowo płaszcz ochronny dla pracownika.

 

Co można znaleźć w pakiecie Essential Kit? Jest to fartuch, rękawice oraz buty z podeszwą elektroizolacyjną. Do elementów garderoby zewnętrznej, które chronią przed wysokim napięciem i łukiem elektrycznym, dodano także szczotkę, osłonkę, śrubokręt oraz lusterko elektroizolacyjne. Całość dopełnia koc i spinacz elektroizolacyjny. Oprócz tego Essential Kit zawiera takie urządzenia uzupełniające, jak na przykład klucz dynamometryczny 3/8”, drążek z hakiem ratowniczym, kłódkę nylonową, detektor napięcia, czy oznakowanie ostrzegawcze.

Urządzenia uzupełniające – zestaw serwisowy G-Work

W przypadku urządzeń uzupełniających warto zwrócić uwagę na zestaw serwisowy G-Work. Jest to rozbudowana wersja pakietu G-PRO, która obejmuje dodatkowo sprzęt chroniący przed zagrożeniami elektrycznymi. Zestaw serwisowy G-Work został zaprojektowany dla wydzielenia obszaru roboczego, a także jego wyraźnego oznakowania, oraz do prowadzenia działań naprawczych pod wysokim napięciem.

 

W zestawie serwisowym G-Work znajduje się szereg praktycznych narzędzi, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo pracy. Jest to m.in. ogrodzenie przenośne z podstawą ciężką, łańcuch poliamidowy o długości 25 metrów, tabliczka ostrzegawcza do ogrodzenia, czy magnetyczna tabliczka-identyfikator. Całość dopełniają takie elementy wyposażenia, jak na przykład kłódka z tworzywa zabezpieczająca z kluczykami, tabliczka ostrzegawcza, wskaźnik napięcia serii DETEX i klin elektroizolacyjny.

Urządzenia uzupełniające – przyłbica z ochroną głowy MO-286

Wśród urządzeń uzupełniających znajduje się również przyłbica z ochroną głowy MO-286. Jej cechy charakterystyczne to osłona twarzy z opaską na głowę dla elektryków. Produkt ma także niezbędne atesty i jest dopuszczony do używania w pracy z pojazdami elektrycznymi. Jest wykonany z powłoki, która zapobiega zarysowaniom i parowaniu a wysokość ekranu to 20,5 centymetra.

Jednym z najważniejszych elementów w pracy z tzw. elektrykami są rękawice odporne na przebicie łuku elektrycznego. Stosuje się je wraz z wewnętrznymi rękawiczkami antypotnymi z bawełny. Mogą mieć różną długość i rozmiar zależnie od wymagań pracownika. Podobnie jest z obuwiem izolacyjnym.