Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

 • AIR-NEX 9310/9410

  Klimatyzacja AIR-NEX 9310 i AIR-NEX 9410, czynniki R134a i R1234 yf

 • CLIMA 9000 BUS PLUS

  Brain Bee CLIMA 9000 BUS PLUS – stacja dla ciężarówek i autobusów.

 • ECK 4000

  Stacja ECK 4000 – model najwyższy do R134a lub 1234yf.

 • ECK 1900 Premium

  Stacja ECK 1900 PREMIUM podstawowy model do R134a lub 1234yf.

 • Clima 6000 Plus Printer

  Stacja Brain Bee Clima 6000 Plus Printer do R134a lub 1234yf

Stacje do klimatyzacji

Przegląd i naprawy usterek systemów klimatyzacji to ważna gałąź usług oferowanych przez warsztaty samochodowe. Nowoczesne rozwiązania są wciąż rozwijane przez producentów samochodów, a klienci coraz częściej zyskują świadomość na temat higieny i bezpieczeństwa korzystania z klimatyzacji. Z tego względu warto zapoznać się z urządzeniami podstawowymi, do których zaliczamy stacje do klimatyzacji.

Znaczenie klimatyzacji w samochodzie

W Polsce coraz częściej mamy do czynienia z wysokimi temperaturami i nieznośnymi upałami. Ten problem jest o wiele poważniejszym zagrożeniem dla kierowców, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Zbyt wysoka temperatura w samochodzie obniża nie tylko komfort jazdy, ale wpływa też negatywnie na poziom koncentracji kierowcy. Z tego względu możliwe jest stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym spowodowanego niezachowaniem dostatecznej ostrożności na drodze. Z tego względu każde auto powinno być wyposażone w sprawną klimatyzację.

 

Dobrej jakości urządzenia do klimatyzacji nie tylko regulują temperaturę wewnątrz samochodu, ale również oczyszczają powietrze, walcząc z grzybami, bakteriami i wirusami, a także niwelując nieprzyjemne zapachy. Do podstawowych urządzeń do obsługi układów klimatyzacji zaliczamy stacje do klimatyzacji, które doskonale spełniają powyższe zadania.

Czy warto zdecydować się na stacje do klimatyzacji?

Działanie stacji do klimatyzacji służy do obsługi układu a więc odzysku czynnika, jego regeneracji i ponownego wtłoczenia do układu. Po drodze stacja sprawdza także szczelność samego układu w pojeździe.  Stacja do klimy pozwala na kompleksowe czyszczenie i monitoring stanu układu w aucie. Co za tym idzie, dobrej jakości stacja do klimatyzacji z wydają pompą próżniową przedłuża żywotność i sprawność działania całego układu. Obsługa okresowa zalecana jest do wykonywania raz w roku. Z tego względu warto poszerzyć ofertę swojego serwisu o usługi wykorzystujące właśnie stacje do klimatyzacji.

 

Do najważniejszych zalet, które charakteryzują stacje klimatyzacji, zaliczamy w pełni zautomatyzowane działanie oraz łatwą obsługę, która nie sprawi problemów serwisantom. Do tego nowoczesne stacje są dostosowane do obsługiwania wielu pojazdów dzięki wbudowanej bazie danych. Warto wspomnieć również o tym, że stacje do klimatyzacji nie są tworzone jedynie z myślą o samochodach osobowych. Specjalnie przygotowane stacje klimatyzacji przeznaczone dla samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych czy autobusów, np. taki jak dostępny w naszej ofercie model CLIMA 9000 BUS PLUS  który doskonale nadaje się do obsługiwania większych maszyn i pojazdów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak między innymi wysokowydajna pompa próżniowa oraz maksymalizacja wydajności opróżniania układów A/C.

Najlepsze stacje do klimatyzacji

Mówiąc o najlepszych stacjach do klimatyzacji, warto zwrócić szczególną uwagę na urządzenia, do których zalicza się stacja na nowy czynnik, czyli klimatyzacja na 1234yf. Stacje na 1234 są coraz popularniejsze w serwisach, ponieważ umożliwiają obsługę nowoczesnych i zaawansowanych układów klimatyzacji. Co więcej, najbardziej zaawansowane urządzenia, takie jak ECK 4000 dostępne w naszej ofercie, oferują wiele dodatkowych możliwości. Ten model umożliwia serwisowi bycie przygotowanym również na obsługę pojazdów hybrydowych czy zrobienie testu szczelności za pomocą podania azotu pod wysokim ciśnieniem do układu.   Urządzeniem podstawowym jest z kolei model AIR-NEX 9310/9410, który doskonale radzi sobie z opróżnianiem układów A/C klimatyzacji oraz cechuje się wysoką wydajnością pompy na poziomie 50 litrów na minutę. Ta stacja do klimatyzacji doskonale radzi sobie z usuwaniem czynnika chłodzącego i oleju z układów, z separacją oleju oraz usuwaniem wody i zanieczyszczeń z klimatyzacji za pomocą zastosowanego układu filtracyjnego przy zachowaniu niskiej ceny zakupu.