Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  • Z-LINE

    Trolej dla pojazdów elektrycznych, silników i skrzyń biegów Z-LINE

  • IDEA 1.4

    Wózek do pojazdów elektrycznych, silników i skrzyń biegów IDEA

  • KT 100 – XT

    Mobilny stół podnoszący  do silników, skrzyń , akumulatorów.

Podnośniki / specjalne

Podnośniki specjalne to urządzenia takie jak np. wózek do pojazdów elektrycznych, czy mobilny stół podnoszący do silników, skrzyń biegów, czy akumulatorów. Maszyny te mogą być wykorzystywane w profesjonalnych warsztatach mechanicznych lub przedsiębiorstwach przemysłowych.

Podnośniki specjalne Z-Line

Jednym z produktów, który jest dostępny w naszej ofercie, jest wózek dla pojazdów elektrycznych, silników i skrzyń biegów z serii Z-Line. Ten podnośnik specjalny wyposażony jest w rozsuwaną platformę górną, a także wielopłaszczyznową regulację. Dzięki tym funkcjom, korzystanie z podnośników specjalnych Z-Line jest bardzo funkcjonale, a do tego podnosi sprawność wykonywania obowiązków w warsztacie, serwisie.

Podnośniki specjalne z serii Z-Line dysponują udźwigiem do 1200 kilogramów. Ich wysokość minimalna to 770 milimetrów a maksymalna 1800 milimetrów. Czas podnoszenia wynosi natomiast 45 sekund. Moc urządzenia to 1,1 kW, a zasilanie to 400 V 50Hz 3 fazy. Napięcie sterowania to 24 V.

Podnośniki specjalne Ideal 2.0 lub 1.4

W ofercie Italcom znajdują się również podnośniki specjalne Ideal 2.0 lub 1.4. Są to wózki do pojazdów elektrycznych, silników i skrzyń biegów. Wózki wyposażono w regulowaną platformę podnoszącą o udźwigu 1 lub 1,4 tony. Wymiary urządzenia umożliwiają demontaż i montaż akumulatorów pojazdów elektrycznych, silników oraz skrzyń biegów. Dużym udogodnieniem jest także zamontowanie kół o dużym dopuszczalnym obciążeniu, które są dodatkowo wyposażone w zintegrowany hamulec. Całość dopełniają takie elementy, jak ergonomiczne części sterujące, platforma samopoziomująca i zintegrowane zwijadło elektryczne z 5-metrowym przewodem.

 

Podnośniki specjalne Ideal 2.0 lub 1.4 mają udźwig wynoszący 1 lub 1,4 tony. Ich waga to 320 kilogramów, natomiast w wersji 1.4 jest to 380 kilogramów. Czas podnoszenia to 10 sekund, a czas opuszczania 8 sekund. Wysokość podnoszenia to zakres od 900 milimetrów do 1970 milimetrów – 2000 milimetrów w wersji 1,4 tony.

Podnośniki specjalne – podnośnik platformowy do pojazdów elektrycznych, silników i skrzyń biegów KT 100 i KT 100 XT

Jeżeli chodzi o podnośniki specjalne, to urządzeniami, na które warto zwrócić uwagę są modele KT 100 i KT 100 XT. Te podnośniki specjalne mogą być wykorzystywane do pojazdów elektrycznych, silników, skrzyń biegów, akumulatorów WN i elementów nadwozia. Maszyny wyróżniają się obszerną powierzchnią platformy. Oprócz tego oferuje ona użytkownikowi różnorodne możliwości regulacji – ze względu na elastyczność ± 20 mm w osi x i y oraz pochylenie kątowe ± 2°. Podnośniki specjalne są również wyjątkowo mobilne. Jest to możliwe dzięki dużym rolkom – maszyny są wyposażone w 2 rolki stałe i 2 obrotowe ze zintegrowanymi hamulcami blokującymi.

Podnośniki specjalne KT 100 i KT 100 XT – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Podnośniki KT 100 i KT 100 XT są również niezwykle bezpieczne w obsłudze. To możliwe dzięki podstawie platformy podnośnikowej o wysokiej stabilności, która umożliwia efektywną i dokładną pracę. Dodatkowo maszyny są niesamowicie funkcjonalne. Mogą być całkowicie obsługiwane stopą – skok jest regulowany nożnie. Oprócz tego zintegrowany zawór opuszczania umożliwia precyzyjną kontrolę prędkości opuszczania. Podnośniki specjalne KT 100 i KT 100 XT mają udźwig 1000 kilogramów, wysokość 635 – 1965 milimetrów. Czas podnoszenia to 45 sekund. W przypadku odmiany KT 100 XT różnicą jest regulowany uchwyt i większa wysokość.