Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  • TREAD SPEC DRIVE

    Przejezdny  skaner i analizator bieżnika i geometrii kół

  • GROOVE GLOVE

    Ręczny, mobilny skaner i analizator bieżnika i geometrii kół

  • ARGOS

    Ultranowoczesny, bezdotykowy system pomiaru geometrii kół i osi.

Pomiar opon

Pomiar opon tj. analiza stanu bieżnika i kontrola geometrii kół pozwala na bardzo kompleksowe zbadanie stanu układu jezdnego pojazdu. Dzięki danym, które uzyskiwane są przy badaniu możliwe jest obranie właściwej i skutecznej ścieżki naprawy pojazdu.

Wartość dodana dla serwisu – odpowiednie zaopatrzenie jego recepcji

By możliwe było szybkie i skuteczne pozyskiwanie nowych zleceń, warto zadbać o to, aby serwis dysponował odpowiednio skrojoną do jego potrzeb recepcją. Dzięki stanowisku tego typu, bez większych trudności da się oszacować, co dolega danemu pojazdowi. Powszechnie zgłaszane usterki mogą zostać szybko zdiagnozowane, o ile posłużymy się w tym celu odpowiednią technologią. Pomiar opon to rozwiązanie, które kompleksowo pozwala nam na zbadanie, czy geometria kół, stan bieżnika nie stanowią sedna problemu. Szybki pomiar opon pozwala na bardzo precyzyjne określenie, co należy zrobić, by dany pojazd przywrócić do optymalnego stanu.

Pomiar opon – czy warto zainwestować w odpowiedni sprzęt do tego typu czynności?

Pomiar opon to dodatkowa usługa odbywająca się najczęściej w recepcji serwisu, której zdecydowanie oczekują klienci. Rola poszczególnych warsztatów ewoluuje wraz ze zmianą podejścia klientów. Dziś oczekiwana jest wszechstronna obsługa w jednym miejscu. Klient nie ma czasu i nie chce oddawać auta dwóm odrębnym warsztatom, które specjalizują się w różnych naprawach pojazdu. Pomiar opon, który utożsamiamy z placówkami wulkanizacyjnymi, coraz częściej wykonywany jest w warsztatach o ogólnym charakterze obsługi klienta.

Co wchodzi w skład pomiaru opon?

Zasadniczo pomiar opon związany jest ze zbadaniem, czy bieżnik opon oraz geometria układu jezdnego odpowiada wymaganiom skutecznej i bezpiecznej jazdy. Ogumienie ma istotne znaczenie dla fizyki i komfortu jazdy. Wykonanie pomiaru opon i weryfikacja, czy wszystko jest z nimi w porządku, daje nam gwarancję, że klient otrzyma samochód w pełni „przebadany”, pozbawiony powszechnych defektów związanych z układem jezdnym, a także zapewniający mu optymalny poziom bezpieczeństwa. W trakcie pomiaru opon można zdecydować się na różne czynności, a do najpowszechniejszych należą:

 

Pomiar stanu bieżnika – badanie, które ma zweryfikować, czy poziom wysokości bieżnika jest na optymalnym poziomie. Ale nie tylko głębokość bieżnika jest ważna. Istotniejszy jest bowiem profil zużycia. Przekrój poprzeczny w którym widać jak zużywa się bieżnik: równomiernie czy skokowo lub liniowo w którąś ze stron.

Analiza geometrii kół – proces ten służy ustaleniu, czy geometria kół jest poprawna.  Badanie to wykonywane jest w sytuacji, kiedy użytkownik pojazdu zgłasza ściąganie, myszkowanie czy inne niewłaściwe zachowanie auta podczas jazdy.

Czy warto postawić na narzędzia do pomiaru opon w recepcji serwisu?

Reasumując, skorzystanie z odpowiednich narzędzi do pomiaru opon jest nie tylko sposobem na dodanie do oferty warsztatu nowej usługi, lecz także bardzo ważnym krokiem w kierunku wzrostu ilości pozyskiwanych, nowy zleceń serwisowych, które do tej pory umykały ze względu na brak wiedzy kierowcy i serwisu o istniejących niesprawnościach.