Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

 • S 186 300

  Pistolet dozujący SAMOA do płynu chłodniczego i do spryskiwaczy

 • S 304 509

  Pompa ręczna do płynu chłodniczego do beczek 60/200l SAMOA

 • 557 011

  Mobilny zestaw SAMOA do beczek z płynem chłodniczym 220l

 • FT 2030

  Uniwersalne urządzenie optyczne refraktometr FT 2030

 • 10705 / 10805

  Urządzenie do wymiany płynu hamulcowego RAASM 10705 / 10805

 • GF 2000

  Zestaw uniwersalnych testerów GF 2000

 • GF 1100

  Urządzenie do badania jakości płynu chłodniczego Glikomat GF 1100

 • ALB 1100

  Tester płynu hamulcowego ALB 1100

 • EBT

  Tester płynu hamulcowego (EBT)

 • 302 001

  Pompa ręczna do płynu do spryskiwaczy z beczek 200l SAMOA S 302 001

 • 200 BPC

  Mobilny zestaw kompletny do beczek z płynem chłodniczym 50/220l SAMOA 200 BPC

 • 200 APC

  Zestaw kompletny do beczek z płynem chłodniczym SAMOA 200 APC

Dystrybucja płynów

Dystrybucja płynów eksploatacyjnych w warsztacie samochodowym należy do bardzo ważnych usług udzielanych przez serwis. Z tego względu warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości urządzenia, które zapewnią wysoki komfort i wydajność pracy związanej właśnie z dystrybucją płynów.

Urządzenia do olejów i płynów – dlaczego są tak ważne dla funkcjonowania serwisu?

Urządzenia do olejów i płynów są związane z najważniejszymi usługami świadczonymi przez serwisy samochodowe. Chociaż zwykle mówiąc o zabiegach związanych z płynami w aucie, myślimy o dystrybucji oleju, warto uświadomić sobie, że równie ważna jest ogólna dystrybucja płynów. Oleje nie są jedynymi substancjami płynnymi odgrywającymi ważną rolę w układach samochodowych. Z tego względu nie powinno się zaniedbywać urządzeń wspomagających dystrybucję płynów. Warto zaopatrzyć warsztat w specjalistyczną instalację, która umożliwi łączenie się modułów z kolejnymi mediami związanymi z dystrybucją. To szczególnie ważne ze względu na dynamiczny rozwój technologiczny związany z osprzętem wspomagającym dystrybucję płynów. Jeśli warsztat samochodowy ma spełniać wymagania współczesnych klientów, powinien być wyposażony w nowoczesne urządzenia zgodne z najnowszymi nowinkami technologicznymi.

Dystrybucja płynów

Dystrybucja płynów polega między innymi na przeprowadzaniu wymiany płynów w samochodach klientów. Z tego względu warto zaopatrzyć się w osprzęt umożliwiający pracę z różnymi płynami niezbędnymi dla pracy samochodu. Należy też upewnić się, że sprzęt będzie działał dobrze w połączeniu z systemami, w które wyposażone są nowe samochody. W ramach dystrybucji płynów w warsztatach samochodowych uwzględnić należy także płyny hamulcowe i płyny chłodnicze. Te dwie ciecze charakteryzują się odmiennym przeznaczeniem i właściwościami, więc potrzebują różnego typu osprzętu, który umożliwia pracę z nimi w ramach dystrybucji płynów.

Przyrządy do dystrybucji płynów

Warto wspomnieć o tym, że nowoczesne rozwiązania i specjalistyczny sprzęt stosowany do wymiany płynów sprawiają, że praca serwisantów jest ułatwiona i bezpieczniejsza, co przekłada się wprost na zwiększenie komfortu pracowników i wydajności pracy serwisu. W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór sprzętu umożliwiającego sprawną i higieniczną dystrybucję płynów.

Jednym z nich jest urządzenie do wymiany płynu hamulcowego RAASM 10705 / 10805, które charakteryzuje się dużą uniwersalnością (jest kompatybilne z większością układów hamulcowych) oraz szybkością działania. Sprzęt jest przeznaczony do opróżniania i wymiany płynu hamulcowego w układach hamulcowych oraz do opróżniania instalacji sprzęgła hydraulicznego. Nowoczesne urządzenie jest bardzo praktyczne dzięki dużemu, pięciolitrowemu zbiornikowi oraz brakiem ryzyka powstania emulsji, co jest uniemożliwione poprzez zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne – elastyczną membranę, które oddziela zbiornik z płynem od zbiornika z powietrzem.

Kolejną kategorią ważnych dla dystrybucji płynów urządzeń są testery i mierniki służące do sprawdzania jakości płynów. Należy do nich na przykład urządzenie do badania jakości płynu chłodniczego Glikomat GF 1100, które mierzy stan płynu poprzez zbadanie jego gęstości. Natomiast tester płynu hamulcowego ALB 1100 działa poprzez zbadanie temperatury wrzenia preparatu, co pozwala na dużą dokładność pomiaru.

W naszej ofercie znajdą Państwo również inne urządzenia związane z przebiegiem dystrybucji płynów, takie jak pompy ręczne czy zestawy do beczek z płynem chłodniczym. Tak jak wspomniano wcześniej, ten proces wymaga od serwisu nowoczesnej instalacji, którą można zbudować z użyciem wysokiej jakości urządzeń.