Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Dystrybucja smaru

Odpowiednia dystrybucja płynów, w tym dystrybucja smaru, to podstawa wykonywania wielu usług świadczonych przez warsztaty samochodowe. Warto wiedzieć, jakie urządzenia do dystrybucji smaru powinny znaleźć miejsce w każdym porządnym serwisie.

Funkcjonowanie warsztatu: niezbędne urządzenia do olejów i płynów

Trudno wyobrazić sobie warsztat samochodowy, który nie oferowałby tak podstawowych zabiegów, jak wymiana płynów eksploatacyjnych czy smarowania łożysk. To podstawowe usługi, którymi zajmują się serwisanci. Zwłaszcza że raz na jakiś czas każdy właściciel samochodu musi zatroszczyć się o tego typu usługi w celu utrzymania sprawności auta i komfortu jazdy. Z tego względu w każdym serwisie muszą znajdować się urządzenia do olejów i płynów, które umożliwiają sprawne przeprowadzanie procesów dystrybucji płynów, w tym dystrybucji olejów oraz dystrybucji smaru. Z uwagi na rosnącą świadomość konsumencką klientów i ich wyższe wymagania, coraz popularniejsze w warsztatach stają się zaawansowane systemy urządzeń do dystrybucji, które umożliwiają nie tylko zwiększenie efektywności i przepustowości warsztatów, ale również zwiększenie higieny pracy serwisantów. Dzięki temu podwyższa się poziom bezpieczeństwa i wydajności pracowników serwisu.

Dystrybucja smaru i smarownice

Dystrybucja smaru należy do specyficznych usług, ponieważ smar powinien być zawsze właściwie dobrany, zaaplikowany w odpowiednie miejsce w dobrym czasie i w odpowiedniej ilości. Dopilnowanie wszystkich tych parametrów jest możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości urządzeń kontrolujących niniejsze procesy. Należą do nich profesjonalne smarownice, które ułatwiają pracę serwisantów podczas wykonywania usług związanych z dystrybucją smaru. Nowoczesne smarownice umożliwiają nie tylko precyzyjne nanoszenie środka smarującego, ale również kontrolę ilości zużytego surowca. Ich działanie przekłada się na sprawną obsługę wielu klientów w szybkim czasie.

Najlepsze narzędzia do dystrybucji smaru

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele wysokiej jakości urządzeń do olejów i płynów, w tym liczne smarownice i inne urządzenia wspomagające sprawną dystrybucję smaru.

 

Smarownice dzielimy na kilka kategorii, między innymi smarownice ręczne i nożne oraz pneumatyczne. Wśród urządzeń sterowanych ręcznie wyróżniamy między innymi dostępny w naszej ofercie model ręcznej smarownicy pneumatycznej SAMOA S 168 601 / 167 500, która doskonale radzi sobie nawet w trudnych warunkach, gdy trzeba pracować bardzo szybko. Jest to możliwe dzięki własnemu pojemnikowi smaru oraz dobrej jakości złączu sprężonego powietrza. Oferujemy również smarownicę nożną SAMOA S 157 000, która doskonale sprawdzi się przy korzystaniu ze smarów o wysokiej lepkości. Co więcej, ta smarownica nożna dysponuje własnym zbiornikiem smaru do 5 kilogramów pojemności oraz dwu metrowym wężem zakończonym końcówką smarową, który pomaga w precyzyjnej dystrybucji smaru.

 

Smarownice nie są jednak jedynymi urządzeniami, które są przydatne w procesach dystrybucji smaru. W naszej ofercie znajdą Państwo również wysokiej jakości pompy pneumatyczne marki SAMOA, które pozwalają na dystrybucję smaru poprzez przewody giętkie. Co więcej, oferujemy pompy w wielu długościach, tak aby mogły znaleźć zastosowania w każdej instalacji służącej do dystrybucji smaru. Oferujemy również praktyczne zestawy smarowe do beczek, które umożliwiają sprawną dystrybucję smaru poprzez wysokociśnieniowy pistolet smarowy. Ponadto taki zestaw jest wyposażony w pompę pneumatyczną, dysk dociskowy i wózek pod beczkę, który umożliwia transport zestawu na terenie warsztatu.

 

Dzięki sprawnym urządzeniom wspomagającym dystrybucję smaru możliwe jest zwiększenie satysfakcji klientów z wykonywanych usług, wzrost wydajności warsztatu oraz higieny pracy serwisantów.