Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

 • 388/B

  OMCN 388/B – wózek do kół w tym także naczep typu mega

 • OMCN 227

  OMCN 227 – seria wózków do podnoszenia i transportu kół ciężarowych

 • Mast Air

  Mast Air –  pistolet do pompowania najwyższej jakości do pracy na SKP
 • Eurodainu

  Eurodainu –  pistolet do pompowania sprawdzonej jakości

 • Adaptor SRU

  Zestaw CEMB Adaptor SRU – do idealnego centrowania i wyważania.

 • Adaptor SR KIT

  Zestaw CEMB Adaptor SR KIT – do idealnego centrowania i wyważania.

 • Adaptor do Bus-a

  Zestaw CEMB do wyważania kół pojazdów dostawczych.

Wulkanizacja / akcesoria wulkanizacja

Wulkanizacja – jej powszechności i znaczenie potwierdza ilość serwisów zajmujących się tego typu usługami. W naszej ofercie znajdą Państwo liczne akcesoria dla serwisów prowadzących tego typu usługi – wulkanizacja staje się dzięki nim prostsza, a działanie serwisu o wiele wydajniejsze.

Dlaczego wulkanizacja powinna być ważna dla każdego kierowcy?

Wulkanizacja to określenie, które pochodzi od technologii wytwarzania gumy. W znaczeniu chemicznym i historycznym oznacza właśnie proces wytwarzania materiału, z którego zrobione są opony, ale w znaczeniu potocznym wulkanizacja oznacza o wiele szerszą dziedzinę. Mowa o wszelkiego typu usługach związanych z przeglądami i naprawami opon. Z tego względu wulkanizacja należy do jednych z najważniejszych aspektów związanych z diagnostyką i naprawianiem ewentualnych usterek w samochodzie. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla prawidłowego działania samochodu są sprawne opony. W przypadku, w którym ogumienie koła jezdnego zostaje uszkodzone w sposób mechaniczny, samochód automatycznie staje się zagrożeniem na drodze. Istnieją też inne stwarzające zagrożenie lub obniżające komfort prowadzenia pojazdu sytuacje związane z oponami, takie jak na przykład spadek ciśnienia powietrza w oponach albo złe wyważenie. Wszystkie tego typu sytuacje muszą być monitorowane i oddane w ręce wyspecjalizowanych serwisantów, którzy są w stanie sprawnie zabezpieczyć usterkę.

 

Wulkanizacja jest kluczowa dla każdego świadomego kierowcy. W ramach pracy serwisowej warto przypominać swoim klientom o regularnym sprawdzaniu stanu ogumienia kół jezdnych, co pomaga w uniknięciu przykrych niespodzianek w przyszłości. Poza tym warto zapoznać się też z praktycznymi urządzeniami, do których zaliczamy większe narzędzia, takie jak wyważarki, doważarki, jak i mniejsze akcesoria – wulkanizacja bez nich nie byłaby możliwa.

Wulkanizacja – wyważarki i doważarki

Jednym z kluczowych procesów wykonywanych w ramach usług zaliczanych do wulkanizacji jest wyważanie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi. Należą do nich między innymi wyważarki, które dzięki odpowiednim ciężarkom korekcyjnym przywracają właściwy rozkład masy na kole. W niektórych sytuacjach potrzebne jest dodatkowe doważenie, czego serwisanci dokonują dzięki doważarce.

 

To bardzo ważne, ponieważ auto poruszające się na źle wyważonych oponach może sprawiać problemy kierowcy, ujmując mu komfortu jazdy, ale także tworząc zagrożenie na drodze.

 

Poza narzędziami do wulkanizacji, takimi jak wyważarki czy doważarki, ogromną rolę pełnią akcesoria – wulkanizacja bez nich byłaby zdecydowanie mniej efektywna i trudniejsza dla serwisantów.

Akcesoria – wulkanizacja

Warto wspomnieć na przykład o testerach opon i testerach bieżników. Tego typu urządzenia to bardzo proste, ale przydatne mierniki, które po przyłożeniu do opony umożliwiają sprawdzenie ich stanu. W przypadku testerów bieżnika mowa o pomiarze głębokości rowków bieżnika oraz jego profilu zużycia, co dostarcza informacji na temat kondycji opony.

 

Do innych ważnych akcesoriów wulkanizacyjnych należą wózki do transportu kół, które bardzo ułatwiają serwisantom ich pracę. Tego typu wózki pozwalają na przewiezienie ciężkich opon oraz na podnoszenie ich, co znajduje wiele zastosowań w warsztacie zajmującym się usługami wulkanizacji zwłaszcza w odniesieniu do pojazdów ciężarowych.

 

Wśród akcesoriów wulkanizacji dostępnych w naszym sklepie można znaleźć również praktyczne adaptory, które umożliwiają centrowanie i wyważanie dokonywane przez wyważarkę. Tego typu dodatkowe akcesoria sprawiają, że wulkanizacja staje się maksymalnie precyzyjna.

 

Najlepszej jakości urządzenia do swojego serwisu znajdą Państwo właśnie w naszym asortymencie, gdzie mamy szeroki wybór akcesoriów wulkanizacji.