Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

 • EVO 4.0 Tyre Changer Evolution

  Innowacyjna montażownica z diagnostyką felgi i głębokością bieżnika, wspierana przez technologię RFID.

 • S 551 XL

  Montażownia do kół poj. ciężarowych i maszyn roboczych i rolniczych do 46″ (56″)

 • S 557

  Montażownia  do kół poj. ciężarowych i maszyn roboczych do 27″

 • XBoss

  Montażownica bezłyżkowa,aprobata BMW, MB, Lamborghini

 • CROSS AGE EVO PLUS LIFT

  Montażownica bezłyżkowa, superautomat

 • SX 228 PRO DUO

  Montażownica z 2-ma ramionami i 4-roma siłownikami stołu

 • SX 228 PRO

  Montażownica z podwójnym ramieniem i 4-roma siłownikami stołu

 • S 562

  Montażownica S 562 – na serwis mobilny w wersji solo lub z kompletnym osprzętem

Wulkanizacja / montażownice

Wyposażenie do wulkanizacji powinno należeć do urządzeń najwyższej jakości. Jest to spowodowane coraz powszechniejszymi oponami niskoprofilowymi do obsługi których konieczne są  montażownice które usprawniają proces zdejmowania lub zakładania tego typu ogumienia.

Na czym polega wulkanizacja?

Wulkanizacja to nie tylko naprawa opon, o której myśli większość klientów na dźwięk tego słowa. We współczesnym, bardziej potocznym znaczeniu tego słowa mówimy o wszystkich usługach związanych z naprawą i przeglądem stanu technicznego opon. Wulkanizacja przebiega w wyspecjalizowanych w tym procesie miejscach, ale również w zwyczajnych serwisach samochodowych. Do najpopularniejszych usług oferowanych w ramach wulkanizacji należą wymiana i naprawa uszkodzonych opon oraz bardzo istotne dla komfortowej i bezpiecznej jazdy wyważanie opon. Nie byłoby to możliwe bez odpowiednich narzędzi, do których należą między innymi montażownice. Montażownice to urządzenia, które zaliczają się do podstawowego wyposażenia warsztatów samochodowych i wulkanizatorów. Służą do ściągania oraz do montowania opon samochodowych na felgi. Obecnie na rynku dostępne są montażownice półautomatyczne i automatyczne.

Tego typu sprzęt należy do kategorii bardzo profesjonalnych narzędzi, które upraszczają pracę serwisantów, a w przypadku niektórych opon w ogóle tę pracę umożliwiają.

Montażownice do opon: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas wyboru odpowiedniej montażownicy do opon warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Podstawowym kryterium wyboru odpowiedniego sprzętu dla serwisu oferującego wulkanizację jest z pewnością wybór sprzętu odpowiedniego do obsługiwanych pojazdów. Niektóre montażownice są przystosowane do obsługi pojazdów ciężarowych i maszyn roboczych, a inne sprawdzają się jedynie w przypadku aut osobowych. Z tego względu należy dobrać odpowiednią montażownice z uwagi na przeznaczenie, w którym będzie wykorzystywana.

Kolejnym z elementów, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze montażownicy jest rozmiar i typ opon, które może obsłużyć sprzęt. To kluczowe, ponieważ dzięki znajomości tego parametru możemy wybrać odpowiednio dopasowaną do potrzeb klientów serwisu montażownicę, inną opon miękkich np.16 cali a zupełnie inną do opon z twardym bokiem typu Run Flat np. 21 czy 22 cale.

Najlepsze montażownice do opon

Obecnie warto zastanowić się z pewnością nad montażownicą dostosowaną do niskiego profilu opon, którym charakteryzuje się wiele nowoczesnych samochodów. Nie wszystkie montażownice obsługują opony run flat, a ogumienie tego typu staje się coraz to popularniejsze.

Jedną z najlepszych propozycji montażownic dostępnych obecnie w naszej ofercie jest montażownica Cross Age Evo Plus, która jest wyposażona w akcesoria wcześniej wspomniane, czyli dostosowana do niskiego profilu opon. Warto wspomnieć o możliwej płynnej regulacji prędkości obrotowej i pracy bez łyżkowej czy windzie koła która umożliwia bezwysiłkową pracę.