Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

 • SM 1100

  Montażownica CEMB bezłyżkowa, superautomat

 • SMX 70 LL

  Montażownica CEMB bezłyżkowa do kół osobowych i dostawczych do 26”.

 • SMX 70

  Montażownica CEMB do kół osobowych i dostawczych do 26”.

 • SMX 50

  Montażownica CEMB do kół osobowych i dostawczych do 24”.

 • S 562

  Montażownica S 562 – na serwis mobilny w wersji solo lub z kompletnym osprzętem

 • SMT 30

  Montażownia CEMB do kół poj. ciężarowych i maszyn roboczych do 30″ dla bardziej wymagających użytkowników

 • SMT 56

  Montażownia CEMB  do kół poj. ciężarowych i maszyn roboczych do 42″ (56″) dla bardziej wymagających użytkowników

 • JR 33T

  Montażownica CEMB do kół poj. ciężarowych i maszyn roboczych w zakresie 14-46” (56″)

 • JR 32T

  Montażownica CEMB  do kół pojazdów ciężarowych o zakresie 13″-27″

 • JR 645

  Montażownica CEMB – najpopularniejsza maszyna z ramieniem do niskiego profilu

 • SMX 60

  Montażownica CEMB do kół osobowych i dostawczych do 25”.

Wulkanizacja / montażownice

Wyposażenie do wulkanizacji powinno należeć do urządzeń najwyższej jakości. Jest to spowodowane coraz powszechniejszymi oponami niskoprofilowymi do obsługi których konieczne są  montażownice które usprawniają proces zdejmowania lub zakładania tego typu ogumienia.

Na czym polega wulkanizacja?

Wulkanizacja to nie tylko naprawa opon, o której myśli większość klientów na dźwięk tego słowa. We współczesnym, bardziej potocznym znaczeniu tego słowa mówimy o wszystkich usługach związanych z naprawą i przeglądem stanu technicznego opon. Wulkanizacja przebiega w wyspecjalizowanych w tym procesie miejscach, ale również w zwyczajnych serwisach samochodowych. Do najpopularniejszych usług oferowanych w ramach wulkanizacji należą wymiana i naprawa uszkodzonych opon oraz bardzo istotne dla komfortowej i bezpiecznej jazdy wyważanie opon. Nie byłoby to możliwe bez odpowiednich narzędzi, do których należą między innymi montażownice. Montażownice to urządzenia, które zaliczają się do podstawowego wyposażenia warsztatów samochodowych i wulkanizatorów. Służą do ściągania oraz do montowania opon samochodowych na felgi. Obecnie na rynku dostępne są montażownice półautomatyczne i automatyczne.

Tego typu sprzęt należy do kategorii bardzo profesjonalnych narzędzi, które upraszczają pracę serwisantów, a w przypadku niektórych opon w ogóle tę pracę umożliwiają.

Montażownice do opon: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas wyboru odpowiedniej montażownicy do opon warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Podstawowym kryterium wyboru odpowiedniego sprzętu dla serwisu oferującego wulkanizację jest z pewnością wybór sprzętu odpowiedniego do obsługiwanych pojazdów. Niektóre montażownice są przystosowane do obsługi pojazdów ciężarowych i maszyn roboczych, a inne sprawdzają się jedynie w przypadku aut osobowych. Z tego względu należy dobrać odpowiednią montażownice z uwagi na przeznaczenie, w którym będzie wykorzystywana.

 

Kolejnym z elementów, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze montażownicy jest rozmiar i typ opon, które może obsłużyć sprzęt. To kluczowe, ponieważ dzięki znajomości tego parametru możemy wybrać odpowiednio dopasowaną do potrzeb klientów serwisu montażownicę, inną opon miękkich np.16 cali a zupełnie inną do opon z twardym bokiem typu Run Flat np. 21 czy 22 cale.

 

Najlepsze montażownice do opon

Obecnie warto zastanowić się z pewnością nad montażownicą dostosowaną do niskiego profilu opon, którym charakteryzuje się wiele nowoczesnych samochodów. Nie wszystkie montażownice obsługują opony run flat, a ogumienie tego typu staje się coraz to popularniejsze.

 

Jedną z najlepszych propozycji montażownic dostępnych obecnie w naszej ofercie jest Montażownica CEMB SMX 70 LL lub SM 1100, które są wyposażone w akcesoria wcześniej wspomniane, czyli dostosowanie do niskiego profilu opon. Warto wspomnieć o możliwych dwóch prędkościach obrotowych i bez łyżkowej pracy, która umożliwia sprawne działanie całego urządzenia.