Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

 • C 350

  C350 to jedyna na świecie wyważarka ciężarowa bez windy a z podnoszonym wałem.

 • K22 BIKE

  Specjalistyczna wyważarka do kół motocyklowych

 • 2-HIT

  Superszybka i kompaktowa wyważarka 2-Hit.

 • PAGURO

  Wyważarka CEMB PAGURO – innowacyjna przystawka do montażownicy ciężarowej

 • C 202 SE

  Wyważarka CEMB C 202 SE – jedyna na świecie wyważarka ciężarowa  z uchwytem pneumatycznym do zastosowań HD

 • C 218

  Wyważarka CEMB C 218 do kół pojazdów do i pow. 3,5t z monitorem

 • C 206

  Wyważarka CEMB C 206 – z napędem ręcznym do kół do i pow. 3,5t

 • ER 100 GT

  Wyważarka CEMB ER 100 EVO – topowa maszyna pomiarowa i diagnostyczna

 • ER 90 EVO

  Wyważarka CEMB ER 90 EVO – więcej niż oczekuje przeciętny serwis.

 • ER 85 EVO

  Wyważarka CEMB ER85 EVO – szerokie możliwości i bogate wyposażenie.

 • ER 65 LA

  Wyważarka CEMB ER 65 – prostota i ergonomia już z monitorem.

 • ER 80

  Wyważarka CEMB ER 80 – maszyna wybrana do pracy na torach F1

 • ER 60 PRO

  Wyważarka CEMB ER 60 PRO –  daje maksimum wydajności przy minimum wymaganej przestrzeni.

 • C 212

  Wyważarka CEMC C 212 – do kół pojazdów do i pow. 3,5t

Wyważarki

Wyważanie kół to jedna z najważniejszych usług oferowanych przez serwisy w ramach wulkanizacji. Czym tak naprawdę jest ten proces i do czego służą wyważarki?

Czym jest wulkanizacja i do czego służą wyważarki?

Wulkanizacja jest jedną z najważniejszych dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego dziedziną napraw motoryzacyjnych. Ta gałąź branży zajmuje się diagnozą stanu technicznego i naprawą opon, dzięki którym możliwe jest poruszanie się pojazdami samochodowymi. W praktyce wulkanizacja, chociaż zwykle kojarzy się kierowcom głównie z prostymi naprawami czy wymianą opon, kryje się za nią o wiele więcej ważnych usług. Jedną z nich jest wyważanie kół, które jest często lekceważone przez poruszających się samochodami uczestników ruchu drogowego. W rzeczywistości stanowi bardzo ważny element, który pomaga utrzymać maksymalny komfort oraz odpowiedni poziom bezpieczeństwa na drodze. Wyważanie jest możliwe dzięki obciążeniu niektórych miejsc koła specjalnymi ciężarkami. Dzięki nim koła nie „drgają”, co przekłada się na jakość jazdy. Przeprowadzenie wyważania nie jest oczywiście możliwe bez odpowiednich narzędzi. Służą do tego wyważarki. Odpowiednio dobrana wyważarka pomaga nie tylko w zwiększeniu bezpieczeństwa i komfortu kierowców na drodze, ale również usprawnia pracę serwisu.

 

Zasada działania wyważarki z grubsza ma na celu odnaleźć miejsca, które są źródłem tak zwanego „bicia”.  Nowoczesne wyważarki są wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie, które umożliwia wyliczenie wartości niedowagi nawet biorąc pod uwagę dodatkowe czynniki takiej jak masę koła.

Dlaczego odpowiednie wyważanie kół jest tak ważne?

Dla wielu kierowców odpowiednie wyważanie koła wydaje się rzeczą, która nie jest na liście najwyższych priorytetów. Skutki jeżdżenia ze źle wyważonymi kołami szybko sprowadzają ich jednak do serwisu. Dlaczego? Nieodpowiednie wyważenie skutkuje licznymi konsekwencjami, do których należy między innymi drgania kierownicy lub całego nadwozia (czyli wcześniej wspomniane bicia), zarzucanie tyłu pojazdu, a także szybsze i nierównomierne zużywanie się opon. Co więcej, częsta jazda na źle wyważonych kołach może skutkować również szybszym zużyciem i usterkami amortyzatorów czy łożysk pojazdu. Szczególnie dotkliwe konsekwencje jazdy na źle wyważonych kołach czekają kierowców samochodów sportowych, ponieważ przy wysokich prędkościach występuje spotęgowanie podobnych procesów. Co więcej, nieodpowiednie wyważenie kół obniża diametralnie nie tylko komfort korzystania z samochodu, ale również bezpieczeństwo na drodze.

Wyważarki: najlepsze modele

Pomimo niewielkiej świadomości problemu wśród kierowców, coraz więcej z nich przekonuje się o konieczności odpowiedniego wyważania kół. Z tego względu warto postawić na wysokiej jakości wyważarki do warsztatu, które, tak jak wspomniano wcześniej, umożliwiają nie tylko odpowiednie wyważanie kół, ale również usprawnienie pracy serwisu i długoletnią eksploatację.

 

Wybór odpowiedniej wyważarki powinien być przemyślany i związany z oceną specyfikacji technicznej sprzętu. Do najlepszych wyważarek na rynku należą urządzenia zapewniające automatyczny pomiar wszystkich wymiarów koła, do których należy między innymi dostępna w naszej ofercie wyważarka CEMB ER 85 EVO. Poza tym model charakteryzuje się precyzyjnym laserem wskazującym miejsce naklejenia ciężarka, automatycznym programem wyważania One Plane Balancing, sonarowym pomiarem niecentryczności, doborem koła na miejsce w pojeżdzie oraz wieloma innymi innowacyjnymi technologiami. Do tego urządzenie jest sterowane wygodnym ekranem dotykowym typu przemysłowego i ma uchwyt automatyczny.