Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyciągi bębnowe

Bębnowe wyciągi spalin mogą być zastosowane w każdym warsztacie. Warto zaznaczyć, że tego typu odciągi spalin samochodowych powinny być stałym elementem wyposażenia wszystkich serwisów samochodowych z uwagi na ich znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu pracowników.

Znaczenie wyciągów spalin samochodowych

Wyciągi spalin samochodowych to instalacje, które umożliwiają pozbycie się szkodliwych substancji z pomieszczeń, w których pojazdy samochodowe korzystają ze swoich silników. Mowa na przykład o warsztatach samochodowych, stacjach kontroli pojazdów i o zamkniętych parkingach. We wszystkich tego typu miejscach wydzielane spaliny muszą być odprowadzane na zewnątrz. Z tego względu wyciąg spalin samochodowych okazuje się niezbędny, ponieważ bez odpowiedniej instalacji umożliwiającej odprowadzanie spalin, można doprowadzić do bardzo negatywnych w skutkach sytuacji. Konsekwencją długiej ekspozycji na spaliny generowane przez silniki mogą być groźne powikłania zdrowotne, związane między innymi z chorobami dróg oddechowych. Poza tym nawet w krótkiej perspektywie czasowej ciągła ekspozycja na spaliny zmniejsza efektywność i produktywność serwisantów. Z tego względu w każdym warsztacie należy zamontować odciąg spalin samochodowych, który umożliwi pracownikom realizowanie swoich zadań w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Odpowiednia instalacja odciągająca produkty spalania potrafi diametralnie poprawić jakość pracy osób przyzwyczajonych do wykonywania pracy w ciężkich warunkach. Z tego względu nie należy ignorować potrzeby montażu wyciągu spalin samochodowych w swoim warsztacie.

Rodzaje odciągów spalin

Odciągi spalin dzielone są na kilka kategorii. Wyróżniamy pojedyncze instalacje odciągu spalin, bębnowe odciągi spalin, szynowe wyciągi spalin i specjalne instalacje odciągu spalin. Każde z tych urządzeń pełni nieco inne funkcje. Warto podkreślić, że każde z prezentowanych rozwiązań ma swoje zalety, chociaż jest dostosowane do nieco innych zadań. Przykładowo, pojedyncze instalacje odciągu spalin nie są zbyt mobilne, więc doskonale sprawdzą się tam, gdzie nie ma potrzeby ciągłego zmieniania miejsca wyciągu spalin samochodowych.

 

Do najpopularniejszych rozwiązań wśród odciągów spalin samochodowych należą bębnowe odciągi spalin, które charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi i uniwersalnością.

Bębnowe odciągi spalin

Wyciąg umieszczony jest na samozwijalnym bębnie, którym możemy obracać, aby zwiększyć lub zmniejszyć długość elementu odprowadzającego w zależności od położenia pojazdu, przy którym chcemy skorzystać z wyciągu. Warto wiedzieć, że tego typu bębnowe odciągi spalin są doskonałą alternatywą dla pojedynczych odciągów, które charakteryzują się mniejszą mobilnością. Bębnowe odciągi spalin mogą być stosowane do pojazdów osobowych i/lub ciężarowych. Jednym z bębnowych odciągów spalin dostosowanych do pojazdów ciężarowych jest dostępny w naszej ofercie bębnowy wyciąg ARCA-150/7,5 lub wyciąg ARCA-150/10 (z wężami o długości odpowiednio 7,5 i 10 m). To rozwijanie charakteryzuje się dobrą specyfikacją techniczną i możliwością obsługi zarówno pojazdów do 3,5 tony, jak i przekraczających tę wartość (pojazdów ciężarowych i autobusów).

 

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć również bębnowe wyciągi rozwijane elektrycznie, tak jak model oznaczony nazwą Darwin. Tego typu urządzenie montuje się do ściany lub sufitu, a jego obsługa jest możliwa dzięki używaniu przycisku lub zdalnego pilota.