Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyciągi pojedyncze

Emisja spalin jest szkodliwa dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz dla środowiska. Z tego względu instalacje odciągu spalin są bardzo ważną częścią wyposażenia każdego warsztatu samochodowego. Pojedyncze wyciągi spalin to dobry wybór dla mniejszych warsztatów i stacji  kontroli pojazdów.

Czym są wyciągi spalin samochodowych?

Wyciągi spalin samochodowych są instalacjami umożliwiającymi pozbycie się szkodliwych substancji z wnętrza pomieszczeń związanych z naprawą lub stacjonowaniem pojazdów spalinowych. Tego typu rozwiązania są stosowane na przykład w warsztatach samochodowych, na stacjach kontroli pojazdów oraz na zamkniętych parkingach. Jest to koniecznie, ponieważ podczas pracy silnika spalinowego w zamkniętej przestrzeni nie ma możliwości odpowiedniej wentylacji, co skutkuje przekroczeniem dopuszczalnych norm związanych z emisją spalin. Z tego względu odciągi spalin samochodowych są niesamowicie ważne, ponieważ umożliwiają zadbanie o zdrowie pracowników. Długotrwałe przebywanie w zamkniętej przestrzeni bez odpowiedniego wyciągu spalin samochodowych może skutkować groźnymi powikłaniami zdrowotnymi spowodowanymi długą ekspozycją na toksyczne substancje, które są produktami spalania wydzielanymi przez silnik. W krótszej perspektywie czasowej ekspozycja na szkodliwe substancje może spowodować spadek wydajności pracy pracownika, dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy w warsztacie. Dzięki temu można zadbać o zdrowie i samopoczucie pracowników, jak również poprawić wydajność serwisu. Pomagają w tym wyciągi spalin samochodowych.

Rodzaje odciągów spalin

Odciągi do spalin można podzielić na kilka kategorii. Wyróżniamy pojedyncze wyciągi spalin, które charakteryzują się prostą budową i montażem, bębnowe odciągi spalin i szynowe wyciągi spalin, które cechują się dużą mobilnością. Wyróżniamy również specjalne instalacje odciągu spalin, które są przystosowane do działania w konkretnych, specyficznych warunkach (np. straż pożarna). Najczęściej ich wybór jest związany z typem pojazdów, które są obsługiwane w serwisie.

 

Często proste rozwiązania okazują się być tymi optymalnymi. Z tego względu warto zwrócić szczególną uwagę na popularne, pojedyncze wyciągi spalin, które doskonale spełniają swoje zadania.

Pojedyncze odciągi spalin

Pojedyncze odciągi spalin montuje się bezpośrednio przy stanowiskach pracy. Standardowe pojedyncze odciągi spalin składają się z wentylatora i węża odciągowego, który jest zakończony ssawką do spalin. Tego typu pojedyncze odciągi doskonale sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich warsztatach samochodowych, w których występuje konieczność obsługi pojazdów generujących spaliny. Pojedyncze odciągi spalin są doskonałym wyborem dla każdego serwisu, którego właściciel chce zadbać o zdrowie i samopoczucie pracowników, a jednocześnie tego typu pojedyncze rozwiązania okazują się być tanie i stosunkowo uniwersalne. Jedynym minusem pojedynczych odciągów spalin jest niewielka mobilność tych urządzeń, niemniej w wielu warsztatach samochodowych mobilność tego typu instalacji nie jest konieczna.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo pojedynczy wyciąg do spalin ECOARG 1-100/5 z wężem o długości 5 metrów lub 7,5 metra i gumowymi ssawkami. Ponadto w naszej ofercie w kategorii pojedynczych wyciągów spalin mogą Państwo natknąć się również na podwójny wyciąg ECOARG 2-75/5, który jest zbudowany podobnie jak odciąg pojedynczy, ale może obsługiwać równocześnie 2 stanowiska.

 

Wybór odpowiedniego odciągu spalin samochodowych pozwala na zadbanie o bezpieczeństwo i komfort pracy w każdym warsztacie samochodowym. Z tego względu każdy właściciel serwisu powinien zastanowić się nad zakupem odpowiedniego sprzętu, na przykład pojedynczego wyciągu spalin. Warto podkreślić, że jest to element niezbędny w każdym serwisie znajdującym się na zamkniętej przestrzeni.