Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

 • MASTER TL 100

  Zestaw mobilny do bezdotykowego  odbioru spalin.

 • FLOOR TRAPS

  Idealne rozwiązanie dla obiektów w trakcie budowy

 • TROTTER-150/S

  Mobilny wyciąg spalin do samochodów ciężarowych

 • TROTTER-50

  Mobilny wyciąg spalin do samochodów do 3,5t

 • ECOMINOR

  Mobilne urządzenie do odsysania pyłów spawalniczych

Specjalne wyciągi spalin

Każdy warsztat powinien być wyposażony w wyciągi spalin samochodowych. W wielu przypadkach najlepszym wyborem do warsztatu mogą okazać się specjalne wyciągi spalin, dostosowane do konkretnych rodzajów pojazdów, które obsługujemy.

Wyciągi spalin samochodowych – dlaczego są ważne?

Według obecnie obowiązujących przepisów każdy warsztat samochodowy i stacja kontroli pojazdów powinny być wyposażone w odpowiednie wyciągi spalin samochodowych. Jest to konieczne, ponieważ w procesie spalania paliwa przez silniki pojazdów samochodowych wytwarzane jest wiele szkodliwych związków chemicznych, które mogą wywołać wiele konsekwencji negatywnych dla ludzkiego zdrowia. Z tego względu odciągi spalin samochodowych stosuje się również w parkingach zamkniętych.

 

Instalacje odciągu spalin stanowią ważny element wyposażenia w każdym serwisie samochodowym. Niektórzy zastanawiają się, czy w przypadku niewielkiego serwisu tego typu rozwiązania na pewno są konieczne, ale odpowiedź jest oczywista. Wietrzenie warsztatu konwencjonalnymi metodami nie gwarantuje tak dobrych efektów, jak zastosowanie instalacji odciągu spalin złożonego ze ssawek do spalin i wentylatorów. Warto zauważyć, że dobrze przygotowany wyciąg spalin samochodowych przynosi serwisowi wiele korzyści. Po pierwsze, dzięki odpowiedniej instalacji dba się o zdrowie pracowników, którzy przez długotrwałe narażenie na działanie toksycznych spalin mogliby mieć problemy zdrowotne. Po drugie, wyciąg spalin samochodowych ma również działanie doraźne, bo czystsze powietrze poprawia samopoczucie pracowników, a co za tym idzie, ich efektywność. Dzięki odpowiednio przygotowanej instalacji odciągu spalin można znacząco poprawić wydajność warsztatu.

Charakterystyka odciągów spalin

Wśród obecnie popularnych rodzajów odciągów spalin wyróżniamy kilka podstawowych typów. Warto wiedzieć, że w przypadku odciągów do samochodów do 3,5 tony średnica węża powinna wynieść min.100 milimetrów, natomiast w przypadku samochodów o masie przekraczającej 3,5 tony – min.150 milimetrów. Natomiast wybór rodzaju ssawki zależy przede wszystkim od rodzaju obsługiwanych pojazdów. Popularne są pojedyncze wyciągi, które dobrze sprawdzają się w małych warsztatach. Często można spotkać się również z bębnowymi odciągami spalin. W dużych warsztatach najczęściej wykorzystuje się szynowe wyciągi spalin, które umożliwiają obsługę kilku stanowisk naprawczych.

 

Tak jak wspomniano wcześniej, w wielu warsztatach najlepiej sprawdzają się dedykowane wyciągi spalin. Są dostosowane do ilości stanowisk i rodzaju układów wydechowych.

Specjalne wyciągi spalin. Co je wyróżnia?

Specjalne wyciągi spalin wyróżniają się przede wszystkim dostosowaniem do indywidualnych potrzeb każdego warsztatu. Jedną z wymienianych często sytuacji, w których sprawdzą się specjalne wyciągi spalin, jest konieczność wykorzystywania mobilnych urządzeń do odsysania płynów w niektórych warsztatach.

 

W naszej ofercie dostępne są różnego typu mobilne specjalne wyciągi spalin. Należy do nich na przykład TROTTER-50, czyli specjalny wyciąg spalin do samochodów o masie do 3,5 tony. Wyciąg charakteryzuje się dużą mobilnością, co sprawia, że jest bardzo uniwersalny. Dysponuje wentylatorem 0,37kW, który umieszczono na wózku z regulowaną wysokością. W naszej ofercie znajdą Państwo również specjalne wyciągi spalin dostosowane do samochodów ciężarowych. Warto wspomnieć również o mobilnym urządzeniu ECOMINOR, które służy do odsysania pyłów spawalniczych.

 

Dzięki specjalnym wyciągom spalin dopasowanym do indywidualnych potrzeb warsztatu można nie tylko zadbać o zdrowie pracowników, ale również zwiększyć wydajność warsztatu. Z tego względu warto sprawdzić naszą ofertę już dziś.

 

Zasadniczymi pytaniami, na które trzeba sobie odpowiedzieć są:
– jednoczesność używania odciągów spalin w odniesieniu do całkowitej ilości stanowisk
– jakiego rodzaju rozwiązania układów wydechowych będą głównie obsługiwane

Odpowiedzi na pierwsze pytanie warunkuje nam odpowiedni dobór wentylatora a tym samym optymalizujemy koszta użytkowania instalacji.
Kwestia druga jest bardzo istotna ponieważ niewłaściwy dobór ssawek może nam utrudnić a często nawet uniemożliwić odsysanie spalin.

Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie instalacji odciągowej, której każda „nitka” zakończona jest nie ssawką a przepustnicą z tworzywa sztucznego.

Do takiej przepustnicy stanowiącej zaworem rodzaj szybkozłącza możemy podłączyć każdy rodzaj ssawki.

Jednakże ze względu na dużą różnorodność kształtów, rozmieszczenia i ilość końcówek wydechowych najlepszym rozwiązaniem będzie bezdotykowy, mobilny zestaw dwóch ssawek Touchless Master 100.