Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyciągi szynowe

Spaliny zawierają liczne, szkodliwe dla człowieka związki chemiczne. Z tego względu ogromnie ważnym elementem wyposażenia każdego serwisu samochodowego są wyciągi spalin samochodowych, które zapewniają bezpieczeństwo pracownikom. Zaliczamy do nich między innymi wyciągi szynowe.

Wyciągi spalin samochodowych – dlaczego są tak istotne?

Nie od dziś wiadomo, że substancje wytwarzane w procesie spalania różnego typu paliw są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Długa ekspozycja człowieka na spaliny może być powodem licznych problemów zdrowotnych. Nawet krótkie przebywanie w bardzo zanieczyszczonym przez spaliny pomieszczeniu skutkuje pogorszeniem samopoczucia. Z tego względu bardzo ważną rolę w każdym warsztacie samochodowych spełniają wyciągi spalin samochodowych. To właśnie dzięki wyciągom możliwe jest zachowanie powietrza dobrej jakości w zamkniętym pomieszczeniu, w którym odbywają się na przykład testy diagnostyczne silnika. Obecnie instalacje odciągu spalin są obowiązkowym wyposażeniem każdego serwisu samochodowego i stacji kontroli pojazdów. Wyciągi spalin samochodowych znajdują również zastosowanie w parkingach zamkniętych, gdzie poruszają się samochody, a obieg powietrza jest bardzo utrudniony.

 

Dzięki zastosowaniu odpowiednich wyciągów spalin samochodowych można zadbać o zdrowie swoje i współpracowników. To przekłada się wprost na bezpieczeństwo pracy. Natomiast w perspektywie krótkofalowej, dzięki dobrej jakości wyciągów spalin samochodowych można diametralnie podnieść poziom samopoczucia, a co za tym idzie – również efektywności serwisantów. To z kolei przekłada się wprost na wydajność serwisu.

Rodzaje odciągów do spalin

Często właściciele serwisów samochodowych nie są przekonani do konieczności umieszczania profesjonalnych odciągów spalin samochodowych w swoim warsztacie, ale to bardzo szkodliwe i niebezpieczne podejście. Warto pamiętać o tym, że tylko dobrze dobrane instalacja może poprawić jakość powietrza w serwisie a tym samym poprawić warunki pracy pracowników warsztatu.

 

Wyróżniamy kilka podstawowych typów odciągów spalin. Często spotykane w małych warsztatach są pojedyncze odciągi spalin samochodowych, które dobrze sprawdzają się w niewielkich warsztatach. Kolejną popularną kategorią są bębnowe wyciągi.

 

W większych warsztatach często spotykamy wyciągi szynowe, ponieważ występuje tam konieczność obsługi wielu stanowisk.
Wózki jeżdżące po specjalnych szynach stanowiących jednocześnie kanały odprowadzające spaliny obsługiwać mogą dowolną ilość stanowisk.

Szynowe wyciągi spalin

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć wyciągi szynowe przeznaczone zarówno dla pojazdów ciężarowych, jak i dla mniejszych pojazdów samochodowych do 3,5 tony. W przypadku odciągu szynowego zestaw obejmuje między innymi ssawkę, wentylator i szynę aluminiową o dowolną długość.