Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

 • RV516

  0,00

  Szlifierka do zaworów silników poj. do i pow. 3,5t

 • FSV100

  0,00

  Obrabiarka do gniazd zaworowych silników poj. do 3,5t

 • FSV120

  0,00

  Obrabiarka do gniazd zaworowych silników poj. do i pow. 3,5t

 • ACF200CNC

  0,00

  Do obróbki tulei cylindrowych i płaszczyzn głowic poj. do i pow. 3,5t

 • AC170 / AC200

  0,00

  Wytaczarki do tulei cylindrowych

 • BGV220

  0,00

  Prasa do prowadnic głowic zaworowych poj. do i pow. 3,5t

 • BST860

  0,00

  Stacja robocza do pracy z uzbrajaniem głowic silnikowych.

 • LEV300

  0,00

  Honownica do dogładzania cylindrów silników poj. do i pow. 3,5t

 • RSM 240

  0,00

  Prostownica do felg

 • LEV125

  0,00

  Honownica do dogładzania cylindrów silników motocyklowych.

Inne obrabiarki

Niektóre urządzenia służące do obróbki materiałów, które możemy spotkać w warsztatach samochodowych, nie mieszczą się w standardowej klasyfikacji obrabiarek. Z tego względu zostały umieszczone w kategorii inne. Jakie przyrządy można spotkać w tej grupie?

Znaczenie obrabiarek w nowoczesnym warsztacie

Nowoczesny warsztat samochodowy nie mógłby funkcjonować bez obecności urządzeń zwanych obrabiarkami. Tego typu narzędzia umożliwiają wykonywanie bardzo wielu prac związanych z wykańczaniem i naprawianiem części samochodowych. Dzięki odpowiednio dobranym sprzętom można diametralnie uprościć pracę serwisantów, którzy dzięki innowacyjnym obrabiarkom mogą pracować sprawniej i wydajniej.

 

Warto wiedzieć, że obrabiarki występują w wielu różnych wersjach i znajdują inne zastosowania. Stąd wyróżnia się obrabiarki do planowania płaszczyzn czy obrabiarki do kół zamachowych i sprzęgieł. Umożliwiają one pracę nad innymi częściami pojazdów samochodowych. Tylko dzięki korzystaniu ze zróżnicowanego sprzętu można uzyskać optymalne warunki pracy i efektywność serwisu, zwłaszcza jeśli mowa o dużym zakładzie samochodowym. Praktyczne obrabiarki są jednak bardzo ważne również w niewielkich serwisach.

 

Nie wszystkie narzędzia da się opisać według standardowej klasyfikacji obrabiarek, dlatego też warto przyjrzeć się urządzeniom, które według naszej oferty sklasyfikowano jako inne. Należy zwrócić szczególną uwagę na bardzo nowoczesne technologie stojące za tymi urządzeniami, takie jak CNC.

Inne obrabiarki

W ofercie naszego sklepu mogą Państwo znaleźć liczne inne obrabiarki, które umożliwią poszerzenie oferty usług świadczonych w warsztacie samochodowym. Warto wspomnieć na przykład o wysokiej jakości obrabiarce COMEC ACF 200CNC, która wykorzystuje wcześniej wspomnianą technologię CNC. Ta technologia opiera się na projektowaniu działań obrabiarek metodą komputerową. Każdy sprzęt CNC jest wyposażony w specjalny mikrokomputer, który umożliwia zarządzanie pracą. Sterowanie numeryczne, takie jak w obrabiarce COMEC ACF 200CNC, zapewnia osiągnięcie najwyższej możliwej jakości pracy. Tego typu rozwiązanie diametralnie podwyższa precyzyjność i wydajność pracy w warsztacie, ponieważ sterowana numerycznie obrabiarka wykonuje swoje zadania dokładniej i szybciej niż sprzęty tradycyjne.

 

Poza innymi obrabiarkami wykorzystującymi technologię CNC, warto zwrócić też uwagę na dostępne w naszym sklepie sprzęty, takie jak prasa do prowadnic zaworów w głowicach cylindrowych COMEC BGV220. To urządzenie umożliwia szybkie i proste dokonywanie wymiany prowadnic. Co więcej, obrabiarka charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością, którą potwierdzają doskonałe parametry techniczne. Odpowiednie działanie urządzenia jest możliwe dzięki sprawnemu, połączonemu układowi hydrauliczno-mechanicznemu. Gwarantuje on odpowiednie dociśnięcie, które jest kontrolowane przez czujnik obciążenia. Dzięki temu operator obrabiarki może uregulować ciśnienie robocze.

Honownice

Kolejnymi urządzeniami, które mieszczą się w kategorii innych obrabiarek honownice. Pojęcie honowania oznacza precyzyjną obróbkę wymagających powierzchni. Honownice są używane na przykład do obróbki otworów. W naszej ofercie znajdą Państwo honownicę COMEC LEV125, która jest przeznaczona do dogładzania powierzchni roboczej cylindrów silników motocyklowych. To specjalistyczne urządzenie umożliwia kompleksowe zadbanie o cylindry silników motocyklowych oraz inne wymagające precyzyjnej obróbki przemysłowej powierzchnie. Dla pozostałych rodzajów silników spalinowych tj. Pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych stworzono honownicę LEV 300.

 

W naszej ofercie w kategorii inne znajdą Państwo o wiele większy wybór profesjonalnych obrabiarek, które świetnie sprawdzą się w różnego typu zastosowaniach niezbędnych w warsztacie samochodowym.