Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Instalacje systemów monitoringu

W Italcom można znaleźć wiele systemów oraz instalacji, które odpowiadają za sprawniejsze przeprowadzanie różnego rodzaju prac w warsztatach. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że są wykonywane według projektu klienta. Dlatego stanowią znakomicie skrojone rozwiązanie na potrzeby konkretnych oczekiwań.

Urządzenia różneinstalacje monitorowania oleju

Instalacje monitorowania oleju mogą być wykonane przez serwis wg potrzeb klienta. Ten rodzaj instalacji znakomicie sprawdzi się w warsztacie samochodowym. System Master jest wyposażony w wiele praktycznych funkcji, które sprawiają, że instalacja wspomaga proces wydalania płynów w serwisie samochodowym. Inne funkcje, z których będzie mógł skorzystać zamawiający to m.in. kontrolowanie wydawania zadanych ilości cieczy, zarządzanie stanem magazynowym posiadanych płynów, dostęp do rejestru historii wydanych płynów i generowanie raportów, a także eksport informacji do plików takich, jak na przykład Excel, CSV, czy PDF. Oprócz tego system Master może być sprzężony z instalacją klasy DMS w celu automatyzacji przepływu danych.

 

Oprócz tego instalacje monitorowania oleju Master, wyposażone są w praktyczne elementy. Należą do nich m.in. panel operatorski mechanika mTouch, wyświetlacz LED, czytnik CHIP-ów i kodów kreskowych, a także drukarka termiczna. To nie jedyne części wpływające na znaczną funkcjonalność systemu. Jego specyfikacja techniczna pozwala także na współpracę z często używanymi aplikacjami księgowymi, na przykład DM JBR firmy JBR Rogowiec, Autostacja 3 firmy Softwig, czy Incadea firmy Integra.

Urządzenia różneinstalacje dystrybucji oleju

Właściwie zaprojektowane i wykonane instalacje dystrybucji oleju mogą znacząco podnieść komfort pracy w profesjonalnych zakładach serwisowych. W instalacjach stosuje się urządzenia wyłącznie od renomowanych dostawców takich jak SAMOA – hiszpańska firma działająca na rynku od 1958 roku oraz RAAS – włoski wytwórca, który rozpoczął działalność w 1975 roku. Wybór jest nieprzypadkowy. Wymienione firmy produkują profesjonalny sprzęt do obsługi mediów, jak oleje, smary, czy płyny specjalistyczne. Produkty SAMOA i RAASM są doceniane przez klientów z branży samochodowej, sektora pojazdów ciężkich, a także maszyn przemysłowych i rolniczych.

 

W przypadku instalacji dystrybucji oleju stosuje się materiały wysokiej jakości. Jest to przede wszystkim aluminium, stal, poliuretan, NBR oraz PTFE. W składzie typowej instalacji dystrybucji mediów znajdują się komponenty takie jak m.in., pompa oleju naścienna 5:1 lub 3:1, zwijadła olejowe z obrotnicą, czy stacjonarna zabudowa do mocowania zwijadeł czyli tzw. brama olejowa.

Urządzenia różneinstalacje odbioru zużytego oleju

W naszej ofercie znajdują się również instalacje odbioru zużytego oleju. W zależności od rodzaju serwisu, na przykład pojazdów osobowych, ciężarowych lub maszyn przemysłowych, odbiór oleju może być realizowany przez zlewarki i zlewarko-wysysarki lub wanny kanałowe. Poszczególne komponenty dostarczają renomowane firmy, wspomniane już wcześniej – SAMOA i RAASM. W instalacjach stosowane są wyłącznie pompy dedykowane, a także kompletny zespół przygotowania powietrza zasilającego pompę. Wykonywane są także złącza CAM-LOCK, pozwalające na odbiór oleju  z zewnątrz budynku o dowolnej godzinie w ciągu całej doby.

 

Oferujemy także inne instalacje sprężonego powietrza. Dzięki nim w danym obiekcie dostępne jest zarówno powietrze suche, jak i naolejone. Rozbudowane systemy i instalacje gwarantują efektywną pracę oraz jej wysoki stopień bezpieczeństwa a także mają znaczący wpływ na trwałość narzędzi pneumatycznych.